Փորձագետ. Ադրբեջանն ինքն է, վաղ թե ուշ, իր ինքնախաբեության զոհը դառնալու
«Դա Ադրբեջանի իշխանությունների՝ ինքնախաբեության գնալու հերթական փորձն է, այլ բան անհնար է ասել: Անթույլատրելի է, երբ Ադրբեջանը փորձում է խառնվել մեկ այլ երկրում՝ Արցախում, միջազգային կազմակերպությունների կողմից իրականացվող աշխատանքներին»,- մեկնաբանելով Ադրբեջանի խորհրդարանում «Ղարաբաղի մասին» օրենքի հնարավոր ընդունմանը՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց փորձագետ Էդգար Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ Ադրբեջանում կարծում են, թե այդ օրենքի ընդունմամբ հնարավոր կլինի կանխել Ղարաբաղում միջազգային կազմակերպությունների կողմից ֆինանսական օժանդակությունը:
«Չեմ կարծում, թե այդ օրենքի ընդունումն էականորեն կնվազեցնի միջազգային հանրության կողմից Արցախին հատկացվող օժանդակությունը: Խնդիրն այն է, որ Ադրբեջանում անչափ զայրանում են այն փաստից, որ Ղարաբաղն օր-օրի հզորանում է, պետականությունն ամրապնդվում է, իսկ միջազգային հանրության ուշադրությունը գնալով աճում է»,- ասաց Է. Հովհաննիսյանը:

Expert says Azerbaijan to become victim of self-deception sooner or later
“It is another attempt of self-deception of Azerbaijan, nothing else can be said. It’s unacceptable when Azerbaijan attempts to intervene in affairs carried out by international organizations in a third country – in Artsakh,” expert Edgar Hovhhanisyan told Panorama.am remarking on a potential bill on Karabakh to be passed by Azerbaijan’s Parliament.
Azerbaijan thinks the bill can suspend financial support provided by international organizations to Karabakh.
“I don’t think the bill will be able to halt international financial support to Artsakh. Azerbaijan is furious Karabakh is developing, the statehood is strengthening and the international community pays more attention on it,” said the expert.