Փորձագետ. Ադրբեջանն ինքն է, վաղ թե ուշ, իր ինքնախաբեության զոհը դառնալու
«Դա Ադրբեջանի իշխանությունների՝ ինքնախաբեության գնալու հերթական փորձն է, այլ բան անհնար է ասել: Անթույլատրելի է, երբ Ադրբեջանը փորձում է խառնվել մեկ այլ երկրում՝ Արցախում, միջազգային կազմակերպությունների կողմից իրականացվող աշխատանքներին»,- մեկնաբանելով Ադրբեջանի խորհրդարանում «Ղարաբաղի մասին» օրենքի հնարավոր ընդունմանը՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց փորձագետ Էդգար Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ Ադրբեջանում կարծում են, թե այդ օրենքի ընդունմամբ հնարավոր կլինի կանխել Ղարաբաղում միջազգային կազմակերպությունների կողմից ֆինանսական օժանդակությունը:
«Չեմ կարծում, թե այդ օրենքի ընդունումն էականորեն կնվազեցնի միջազգային հանրության կողմից Արցախին հատկացվող օժանդակությունը: Խնդիրն այն է, որ Ադրբեջանում անչափ զայրանում են այն փաստից, որ Ղարաբաղն օր-օրի հզորանում է, պետականությունն ամրապնդվում է, իսկ միջազգային հանրության ուշադրությունը գնալով աճում է»,- ասաց Է. Հովհաննիսյանը:

Эксперт: Азербайджан рано или поздно станет жертвой своего же самообмана
«Это очередная попытка властей Азербайджана пойти на самообман, что-то другое сказать невозможно . Недопустимо, когда Азербайджан пытается вмешаться в работу, осуществляемую международными организациями в другой стране, а именно в Арцахе»,– комментируя возможное принятие парламентом Азербайджана закона «О Карабахе», в беседе с Panorama.am заявил эксперт Эдгар Ованнисян.
Отметим, что в Азербайджане считают, что принятием этого закона возможно будет запретить финансовую помощь Карабаху, оказываемую международными организациями.
«Не думаю, что принятие этого закона существенно повлияет на сокращение поддержки, оказываемой Арцаху международным сообществом. Проблема в том, что азербайджанцев доводит до ярости тот факт, что Карабах изо дня в день усиливается, укрепляет свою государсвтенность, а внимание международного сообщества к Карабаху постепенно растет»,– добавил эксперт.