Հասարակություն 14:45 12/04/2012
«Ժողովուրդն այս տարիների ընթացքում հնարավորություն ունեցել է տեսնելու ու գնահատելու մեր աշխատանքը: Նախընտրական շրջանում իրականացվող աշխատանքները յուրօրինակ հնարավորություն են՝ հասարակությանը ներկայացնելու մինչ այս իրականացված նոր իրագործվելիք ծրագրերը»,- անդրադառնալով այն հարցին, թե՝ ՀՀԿ-ն երկար ժամանակ իշխանության մեջ է ու քաղաքացին ինքն արդեն այս ընթացքում գնահատել է արվածն ու չարվածը, այդ պարագայում ի՞նչ խնդիր է ՀՀԿ-ն լուծում նախընտրական փուլում՝ Panorama.am-ին ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը:
Հարցին, թե՝ ի՞նչ եք կարծում, արդյոք քաղաքացին կարդում ու գնահատում է կուսակցությունների ծրագրերն ու ըստ դրա վերջնական որոշում կայացնում, պատգամավորը նշեց. «Ամեն քաղաքացի չէ, որ հնարավորություն ունի ուսումնասիրելու քաղաքական ուժերի կողմից ներկայացնող ծրագրերը և դա է պատճառը, որ ՀՀԿ-ում առանձին աշխատանքային խմբեր են ստեղծվել, որոնք ժողովրդի հետ անմիջական շփումների միջոցով նրանց են հասցնում կուսակցության ծրագիրը»:
Ըստ բանախոսի՝ հասարակության տարբեր շերտերի հետ անմիջական հանդիպումները շատ կարևոր են, որովհետև ՀՀԿ-ի ծրագրերն ուղղված հասարակության բոլոր խավերին և այդ հանդիպումների ժամանակ հնարավոր է լինում ճշտել, թե մարդիկ իրականում ի՞նչ են ակնկալում քաղաքական ուժերից:
Հարցին, թե՝ ո՞ւմ եք համարում ՀՀԿ-ի ընտրազանգվածը, վերջինս նշեց. «ՀՀԿ կայուն ու բազմաշերտ էլեկտորատ ունի, ովքեր ցանկացած իրավիճակում կուսակցության կողքին են. ՀՀԿ-ի ընտրազանգված տարբեր մասնագիտությունների ու ապրելակերպի տեր մարդիկ են»:

Region 18:16 12/04/2012
“People during those years have had the opportunity to see and appreciate our work. The works that are implemented during the election period are a unique opportunity to present to the society the programs that have been implemented by the parties and new programs to be realized,” told RPA MP Karine Achemyan Panorama.am.
Asked whether the citizens read and appreciate the programs of the parties and make their final decision based on it the deputy mentioned, “Not every citizen has the opportunity to learn about the programs presented by the political forces and that is why separate working groups have been formed in the RPA which present the programs of the parties through direct contact with the people.”
According to the speaker the meetings with different strata are very important as the RPA programs are directed to all the strata of the society and during those meetings it becomes easier to understand what the people expect from the political parties in reality.