Ռոնալդու. «Իմ բառարանում «պարտություն» բառը գոյություն չունի»
Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն շատ գոհ է Իսպանիայի առաջնության 33-րդ տուրում «Ատլետիկոյի» հետ խաղում արձանագրված արդյունքի համար: Այս մասին հաղորդում են իսպանական ԶԼՄ-ները: «Արքայական ակումբը» հաղթեց 4:1 հաշվով, իսկ Ռոնալդուն հեթ-տրիկի հեղինակ դարձավ:
«Մենք լարվածություն էինք զգում, քանզի գիտեինք, որ «Բարսելոնը» հաղթել է: Ուստի այսօր ուրախ ենք մեր հաջողության համար: Երկրի չեմպիոնի կոչումն արդեն մոտ է: Հարկ է նշել, որ «Ատլետիկոն» շատ լավ խաղաց: Մենք սկզբից էլ գիտեինք, որ շատ ծանր խաղ է լինելու: «Պարտություն» բառն իմ բառարանում գոյություն չունի: Ինչ վերաբերում է իմ գոլերին, դրանց համար ես պետք է շնորհակալություն հայտնեմ թիմակիցներիս»,- հայտարարել է Ռոնալդուն:

Sport 18:24 12/04/2012
Real Madrid attacker Cristiano Ronaldo has highlighted the importance of Wednesday's 4-1 victory against Atletico Madrid at the Vicente Calderon, believing it was a vital step towards claiming the Primera Division title, and added that 'losing is not in his vocabulary,' Goal.com reported.
"There is a lot left, but winning La Liga has got closer now. Losing is not in my vocabulary," Ronaldo told reporters.
Ronaldo then expressed his happiness to have taken his league tally to 40 goals following Wednesday's hat-trick.
"I am very happy to have scored and picked up an assist," he noted. "We have to continue like this. I am very happy, but without my team-mates I could not have done it.”