Օրվա մամուլ 09:16 19/04/2012
«Օրինաց երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի դրամական միջոցները վերջին հինգ տարիներին նվազել են. Փոխարենը` նա ձեռք է բերել տարբեր տեսակի սեփականություն, գույք, որ 2007-ի ընտրությունների ժամանակ չի ունեցել. այս մասին գրում է «Հայկական ժամանակը»:
«Ըստ ՀՀ ԿԸՀ ներկայացրած գույքի և եկամուտների հայտարարագրի, Արթուր Բաղդասարյանն ունի 215,3 ք/մ մակերեսով բնակարան` Երևանի Բայրոնի 3 հասցեում: Նույն հասցեում ունի նաև ավտոտնակ` 34,8 ք/մ մակերեսով: Ամենահամեստ հաշվարկներով, այդ բնակարանի շուկայական արժեքը մոտ 300 հազար դոլար է: Նախորդ խորհրդարանական ընտրություններում ներկայացրած հայտարարագրի համաձայն, Բաղդասարյանը ոչ մի սեփականություն չի ունեցել: Նրա հաջորդ ձեռքբերումը «ՎԱԶ 2121» մակնիշի ավտոմեքենան է, որը ևս նախկինում չի եղել: Չորս տարի առաջ չի ունեցել նաև սեփական ընկերություն: Այժմ նրան են պատկանում «Գավեքս» ՍՊԸ-ի 100 տոկոս բաժնետոմսերը: Վերջին մեկ տարում ԱԽՔ-ի եկամուտը եղել է նրա աշխատավարձը` 4 մլն 295 հազար դրամ (ողջ տարվանը): 2012-ի մարտի 1-ի դրությամբ, նրա բանկային հաշիվներին եղել է 5 մլն դրամ և 20 հազար դոլար: 2007-ին նա հայտարարագրել էր 8 մլն 100 հազար դրամ և 190 հազար դոլար:

Пресса дня 09:49 19/04/2012
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что финансовые средства председателя партии «Оринац еркир» Артура Багдасаряна за последние 5 лет сократились. Он приобрел различного вида собственность, недвижимость, чего не было во время выборов 2007 года.
Согласно представленной в ЦИК Армении декларации на доходы и имущество, у Артура Багдасаряна имеется квартира площадью в 215,3 кв м на улице Байрона 3 в Ереване, гараж площадью 34,8 кв м. По самым скромным подсчетам, рыночная стоимость этой квартиры составляет около $300 тыс. Согласно представленной во время предыдущих парламентских выборов декларации, у А.Багдасаряна не было никакой собственности.
«Следующее приобретение Багдасаряна – автомобиль марки «ВАЗ 2121». Четыре года назад у него также не было собственной компании. Сейчас ему принадлежат 100% акций ООО «Гавекс». За последний год его доходом была зарплата – 4 млн. 295 тыс. драмов (за весь год). По состоянию на 1 марта 2012 г., на его банковском счету было 5 млн. драмов и $20 тыс. В 2007 году он задекларировал 8 млн. 100 тыс. драмов и 190 тыс. долларов», - пишет издание.