Ապրիլի 22-23-ը Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը կդիմավորի հանրությանն իր անվճար ցուցասրահներով
Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը, Հայաստանի Հանրապետության Մշակույթի նախարարության հետ միասին, հանդիսանում է Երևանը՝ 2012թ. գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք հռչակվելու և Հայ գրատպության 500-ամյակի ծրագրի շրջանակներում կենտրոնում կայանալիք գրքի եռօրյա փառատոնի համակազմակերպիչն ու գործընկերը:
Ըստ կենտրոնի մամուլի ծառայության, հավատարիմ իր առաքելությանը, այսպիսի կարևոր նախաձեռնությանն աջակցելով, Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը շարունակում է նպաստել համաշխարհային և Հայաստանյան լավագույն մշակութային արժեքների ներկայացմանը, որը տվյալ դեպքում հանդիսանում է գիրքը:
«Հրավիրում ենք բոլորին Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոն՝ մասնակցելու տեղի ունենալիք իրադարձություններին և վայելելու Երևանի՝ գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք հռչակման ու հայոց 500-ամյա գրատպության պատիվն ու բերկրանք»,-ասել է կենտրոնի Գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
Ապրիլի 22-23-ին Գրքի էքսպոն հյուրընկալելուց բացի, Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը կդիմավորի հանրությանն իր անվճար ցուցասրահներով և բազմազան թեմատիկ ծրագրերով, որոնց ժամանակացույցը ներկայացված է այս հղումով:

Culture 15:31 20/04/2012
The Cafesjian Center for the Arts, in partnership with the Armenian Cultural Ministry, co-organized the three-day Book Festival, to be held in the Center within the framework of Yerevan - World Book Capital 2012 and the 500th Anniversary of Armenian Printing, Center’s press office reported.
In keeping with its mission by supporting such an important initiative, the Cafesjian Center for the Arts continues its efforts to present the best aspects of world and Armenian culture, which, in this case is the Book.
“We invite everyone to the Cafesjian Center for the Arts, to participate in the upcoming events and enjoy with pride and delight, Yerevan - World Book Capital 2012 and the 500th Anniversary of Armenian Printing”, said Vahagn Marabyan, the Acting Executive Director of the Center.
Along with hosting the Book Expo on April 22-23, the Center will also welcome visitors by granting free admission to its exhibition galleries and diverse related educational programs. The schedule of events is available online