Օրվա թեմա 11:52 20/04/2012
Նախօրեին Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում իր տատիկին կացնահարած երիտասարդը երկրորդ կարգի հաշմանդամ է և տառապում է հոգեկան հիվանդությամբ: Այդ մասին տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:  Panorama.am-ը տեղեկացրել էր Մալաթիա-Սեբաստիայում տեղի ունեցած սահմռկեցուցիչ սպանության մասին:
Ոստիկանության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, տանը, կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ, 1983 թ. ծնված Արամ Սուքիասյանը կացնով հարվածել է իր տատին՝ 1929 թ. ծնված Ռոզա Գրիգորյանին, որը հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:

В Армении задержан молодой человек, зарубивший бабушку
Зарубивший накануне в ереванском административном районе Малатия-Себастия бабушку молодой человек является инвалидом второй группы и страдает душевной болезнью. Об этом сообщили в пресс-службе полиции.
По информации полиции, во время бытового спора Арам Сукиасян (1983 г.р.) нанес бабушке – Розе Григорян (1929 г.р.) – удар топором. Пожилая женщина скончалась по дороге в больницу.
В настоящее время Арам Сукиасян задержан. Возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст.104 УК РА («Убийство»), ведется следствие.