Իրավունք 14:00 25/04/2012
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Յուրի Չայկային: Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, նախագահը նշել է, որ հայ-ռուսական բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը, ակտիվ տնտեսական համագործակցությունն ամրապնդում են նաև իրավապաշտպանության ոլորտում երկու երկրների դաշնակցային հարաբերությունները:
Հանրապետության ղեկավարն այդ արդյունավետ համագործակցության գնահատականն է համարել ՌԴ ղեկավարության կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին շնորհված պետական պարգևը՝ Պատվո շքանշանը:
ՌԴ գլխավոր դատախազ Յուրի Չայկան երկկողմ հարաբերությունների և մասնագիտական ոլորտում սերտ փոխգործակցության ևս մեկ հավաստում է համարել իր այցի շրջանակներում այսօր ՀՀ և ՌԴ գլխավոր դատախազությունների միջև ստորագրվելիք համագործակցության ծրագիրը՝ նախատեսված 2012-2013թթ. համար:

Law 16:14 25/04/2012
President Serzh Sargsyan received today the Prosecutor General of the Russian Federation Yuri Chaika.
The President noted that the high-level Armenian-Russian dialogue and active economic cooperation reinforce the also the relations of the strategic partners in the legal area.
President Sargsyan noted that the high state distinction – the Order of Honor – bestowed on the RA Prosecutor General by the Russian authorities is a token of appreciation of that efficient cooperation.
The Prosecutor General of the Russian Federation Yuri Chaika said that the program of cooperation for 2012-2013, which is to be signed today in framework of his visit between the Offices of the RA Prosecutor General and RF Prosecutor General is yet another proof of close bilateral ties and professional cooperation.