Մարզպետն ու Նահապետ Գևորգյանը հաշտ ու համերաշխ են
«Նման բան չկա և չի էլ կարող լինել` մարզպետ Ա.Ղահրամանյանի ու պատգամավոր Նահապետ Գևորգյանի միջև այնպիսի աշխատանքային լավ ու բարիդրացիական հարաբերություններ են վաղուց ձևավորվել, որ այս կարգի լուրերը պարզապես ծիծաղելի են»,-Panorama.am-ին ասաց Արմավիրի մարզպետի օգնական Նվեր Պետրոսյանը:
Նշենք, մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն` Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանի և ՀՀԿ-ական պատգամավոր Նահապետ Գևորգյանի (Նովոյի) հարաբերությունները տևական ժամանակ է լարված են, քանի որ ՀՀԿ-ական կարկառուն այս ներկայացուցիչները չեն կարողանում կիսել մարզում հարազատ կուսակցության ձայների վերահսկումն ու նաև հետագայում պատասխանատվության հարցը:
Մեր այն հարցին ի պատասխան, թե այդ դեպքում ո՞ւմ է ձեռնտու նման լուրեր տարածելը, Ն.Պետրոսյանը նշեց, որ չի ցանկանում մեղավորներ գտնել, բայց գուցե այդ ամենը ավելի շատ անձնավորված հիմքեր ունի, քան այն, ինչ ներկայացվում է մամուլում:
Հիշեցնենք, ըստ շրջանառվող լուրերի ՀՀԿ-ական Նահապետ Գևորգյանի և մարզից ընտրված ԲՀԿ-ական պատգամավոր Ռուստամ Գասպարյանի հարաբերությունները ավելի քան լարված են:
Մարզպետի օգնականը հավելեց նաև, որ ՀՀԿ մարզային կառույցը իսկապես թիմային աշխատանք է տանում և թե մարզպետն ու Ն.Գևորգյանը և թե մարզից մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված պատգամավորի թեկնածու Ալեքսան Պետրոսյանը (ՄԱՊ-ի Ալիկը) որևէ խնդիր միմյանց հետ չունեն:

Пресса «рассорила» главу Армавирской области Армении с депутатом Н. Геворкяном, в реальности проблемы нет
Никакого разлада в отношениях главы Армавирской области Армении (марзпета) Ашота Гахраманяна и депутата Наапета Геворкяна нет, а все подобные сведения просто смешны. Об этом Panorama.am завил помощник марзпета Нвер Петросян, комментируя публикации СМИ о том, что отношения между главой области и депутатом от правящей Республиканской партии Армении (РПА) Н. Геворкяном, известным как «Ново», уже длительное время как напряженные, поскольку они якобы «не могут поделить меж собой контроль за голосами родной партии, а также вопрос ответственности в дальнейшем».
«Ничего подобного нет и не может быть. Между марзпетом А. Гахраманяном и депутатом Н. Геворкяном давно сформировались такие позитивные и доброжелательные рабочие отношения, что подобного рода слухи просто смешны», – в частности отметил помощник марзпета.
На вопрос корреспондента, кому тогда выгодно распространение подобной информации, Н. Петросян сказал, что не желает искать виновных, однако предположил: быть может, у всего этого личностные мотивы, нежели то, о чем пишет пресса.
Напомним также, что, согласно муссируемым слухам, более чем напряженными являются отношения Н. Геворкяна (РПА) и избранного от данной области в депутаты представителя партии «Процветающая Армения» (ППА) Рустама Гаспаряна.
Помощник марзпета поспешил также заверить, что все представители РПА в данной области действительно выполняют командную работу и никаких проблем в отношениях А. Гахраманяна, Н. Геворкяна и выдвинувшего свою кандидатуру по мажоритарной системе в этой области Алексана Петросяна («МАП Алик») нет и в помине.