Օրվա մամուլ 09:40 27/04/2012
«Հայկական ժամանակն» անդրադարձել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ունեցվածքին` ըստ ԿԸՀ ներկայացրած հայտարարագրի. «Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն Ավանում ունի հինգ հատ շենք և շինություն` ընդհանուր 6 հազար 251 ք/մ մակերեսով: Երևանի քաղաքապետը հայտարարագրել է նաև բնակարան Թումանյան փողոցում` 190 ք/մ մակերեսով, Ջերմուկ քաղաքում` անշարժ գույք 258 ք/մ մակերեսով, հողամաս Դիլիջանում` 6 հազար 365 ք/մ մակերեսով:
Ըստ նույն փաստաթղթի, նա ունի երեք ավտոմեքենա` «Մերսեդես Բենց G500», «Մերսեդես Տ450» և «Ռենջ-Ռովեր սուպեր չարջ» մակնիշների: Տարեկան աշխատավարձը կազմել 14 մլն 225 հազար դրամ: 2012-ի մարտի 1-ի դրությամբ, բանկային հաշվեհամարներում ունեցել է 115 մլն դրամ, 50 հազարական եվրո և դոլար: Նրան է պատկանում «Զեթ ընդ Զեթ» ՍՊԸ-ի բաժնետոմսերի 50 տոկոսը»:

Пресса дня 11:00 27/04/2012
Газета «Айкакан жаманак» опубликовала представленную мэром Еревана Тароном Маргаряном в ЦИК республики декларацию о доходах и имуществе.
«У мэра Еревана Тарона Маргаряна в ереванском административном округе Аван есть 5 зданий и построек с общей площадью 6 тыс. 251 кв м. Мэр Еревана задекларировал также квартиру на улице Туманяна площадью в 190 кв м, недвижимость в Джермуке площадью в 258 кв м, земельный участок в Дилижане площадью в 6 тыс. 365 кв м», - пишет газета.
Согласно тому же документу, у него три автомобиля марки «Mercedes G500», «Mercedes S450» и «Range Rower». Годовая зарплата составила 14 млн. 225 тыс. драмов.
По состоянию на 1 марта 2012 года, на его банковском счету было 115 млн драмов, 50 тыс. евро и 50 тыс. долларов. Ему принадлежат 50% акций компании «Зет энд Зет».