Մոուրինյո. «Բարեմաղթանքներ Գվարդիոլային` իմ կողմից»
Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն մեկնաբանել է այն փաստը, որ հաջորդ մրցաշրջանում Խոսեպ Գվարդիոլան չի գլխավորելու «Բարսելոնը»:
«Արդեն 12 տարի է` զբաղվում եմ մարզչական գործունեությամբ: Ես հոգնում եմ միայն հունիսին, երբ խաղեր ու պարապմունքներ չկան,- Ժոզե Մոուրինյոյի խոսքերը մեջբերել է goal.com-ը:- Բայց յուրաքանչյուր մարզիչ իր յուրահատկություններն ունի: «Բարսելոնը» պետք է հաշտվի այդ իրողության հետ: Հույս ունեմ, որ Գվարդիոլան հաճույք կստանա հանգստից: Նրան բարեմաղթանքներ` իմ կողմից:
Իհարկե, ես չպետք է մեկնաբանեմ նրա քայլը: Այդպիսի որոշում է կայացրել, և դա նրա պատասխանատվությունն է: Երբ ակումբները հեռացնում են մարզիչներին, նրանց կարելի է ցավակցել, իսկ որոշ դեպքերում նույն այդ ակումբների ղեկավարներին կարելի է քննադատել: Բայց Գվարդիոլայի պարագայում միանգամայն այլ իրավիճակ է:
Դա նրա անձնական որոշումն է: Եվ միայն ինքը պետք է մեկնաբանի ու ասի, թե ինչն է իրեն ավելի երջանիկ դարձնում: Այսպիսի դեպքերում թշնամական կամ ափսոսանքի զգացումներ չպետք է լինեն: Գլխավորն այն է, որ Գվարդիոլան, կայացնելով նման որոշում, իրեն երջանիկ է զգում»:

Sport 15:24 02/05/2012
Real Madrid coach Jose Mourinho has sent his best wishes to Barcelona's Pep Guardiola after the Catalan head coach revealed he will step down as coach of the Blaugrana at the end of the season, Goal.com reported.
"I have been a coach for 12 years, and my being worn out will be in June when there are no games or training sessions. But everyone is different, and you have to accept that. I hope Guardiola enjoys his time off and I send him a big hug from here," Mourinho told reporters.
Guardiola announced last Friday that he would be bringing his four-year stay at the helm of Barca in the summer due to suffering from physical and mental stress with his assistant, Tito Vilanova, set to replace him.
"I don't have to comment on Guardiola. It's his decision. When they fire us (coaches), we deserve solidarity, and in many cases the clubs deserve criticism, but Guardiola's case is completely different," Mourinho explained.
"It's a personal decision, he knows it. He has to comment on it, say what makes him happiest at any moment. That's why there it no feeling of going against anybody, or of feeling sorry for anybody. The most important thing is that he is happy with his decision."