ԱրմենՏել»-ը շարունակում է աջակցել երիտասարդների մտավոր կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրերին
«ԱրմենՏել» ընկերությունը կցուցաբերի երկարաժամկետ աջակցություն «Ին՞չ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» ինտելեկտուալ խաղի երիտասարդական թիմին:
«Ին՞չ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» խաղի երիտասարդական թիմը գործում է «Հարմոնիա» ռուսական մշակույթի միջազգային կենտրոնում, որը պարբերաբար կազմակերպում է ինտելեկտուալ խաղեր և մասնակցում հեռուստատեսային տարբեր մրցույթների: «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցության շնորհիվ կկազմակերպվեն մի շարք ինտելեկտուալ մրցույթներ Հայաստանի երիտասարդական տարբեր թիմերի միջև, ինչպես նաև կրթական էքսկուրսիաներ և այլն:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը մեծ կարևորություն է տալիս տաղանդավոր երիտասարդների աջակցությանն ուղղված կրթական ծրագրերին: Մենք ավանդաբար հովանավորում ենք տարբեր ստեղծագործական և ինտելեկտուալ մրցույթներ, և «Ին՞չ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» մրցույթը դրանցից մեկն է: Համոզված եմ, որ մեր աջակցության շնորհիվ երիտասարդական թիմում ներգրաված երեխաները հնարավորություն կունենան էլ ավելի ընդլայնելու իրենց մտահորիզոնը և հաջող կերպով հանդես կգան տարբեր ինտելեկտուալ մրցույթներում»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Հարմոնիա» ռուսական մշակույթի միջազգային կենտրոնի նախագահ Աիդա Հարությունյանն իր հերթին նշեց. «Մենք երախտապարտ ենք «ԱրմենՏել» ընկերությանը մեր երիտասարդական թիմին աջակցության ցուցաբերելու համար: Վերջին վեց տարիների ընթացքում մեր ինտելեկտուալ ակումբն ակտիվ գործունեություն է վարում, և ես համոզված եմ, որ «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցության շնորհիվ այն էլ ավելի կընդլայնվի, իսկ մեր համագործակցությունը կդառնա բարի ավանդույթ և կհաստատի բարեկամություն այս երկու կազմակերպությունների միջև»:
Նշենք, որ «Հարմոնիա» ռուսական մշակույթի միջազգային կենտրոնը գործում է 1993թ-ից ի վեր, իսկ «Ին՞չ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» ինտելկտուալ ակումբը հիմնադրվել է 2006թ-ից:

Экономика 17:40 04/05/2012
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) окажет долгосрочное спонсорское содействие детско-юношескому клубу по интеллектуальной игре «Что? Где? Когда?». Об этом передает пресс-служба компании.
Детско-юношеский клуб «Что? Где? Когда?» действует при Центре русской культуры «Гармония», регулярно организовывает интеллектуальные игры и участвует в телевизионных соревнованиях. При поддержке компании «АрменТел» планируется провести ряд интеллектуальных соревнований с участием молодежных команд Армении, организовать образовательные экскурсии и др.
«Компания „АрменТел” придает большое значение образовательным проектам и программам, направленным на поддержку талантливой молодежи. Мы традиционно поддерживаем различные творческие и интеллектуальные конкурсы, в том числе соревнования по игре „Что? Где? Когда?”. Уверен, что наше содействие детско-юношескому клубу поможет молодому поколение расширить свой кругозор и удачно выступить на различных интеллектуальных соревнованиях», - отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
В свою очередь президент Международного центра русской культуры «Гармония» Аида Арутюнян отметила: «Мы благодарны компании„АрменТел” за содействие и поддержку нашего молодежного клуба. На протяжении последних шести лет наш интеллектуальных клуб ведет активную деятельность, и я искренне надеюсь, что благодаря поддержке компании „АрменТел”она будет расширена, а наше сотрудничество станет доброй традицией и подтверждением дружбы между нашими организациями.
Отметим, что Центр русской культуры «Гармония» ведет свою деятельность в Армении с 1993 года, а интеллектуальный клуб «Что? Где? Когда?» был основан в 2006 году.