Սպորտ 18:19 14/05/2012
Ընդամենը 3 տարվա կենսագրություն ունցող Հայաստանի հակադոպինգային կազմակերպությունը չափազանց արդյունավետ գործունեություն է ծավալում, քանզի 2-րդ տարին անընդմեջ արժանանում է «ՅՈՒՆԵՍԿO»-ի «Սպորտում դոպինգի դեմ պայքարի» մրցույթի հաղթողի կոչմանը: «ՅՈՒՆԵՍԿO»-ի հիմնադրամն այս անգամ շուրջ 20 հազար դոլար է տրամադրել Հայաստանի հակադոպինգային կազմակերպությանը:
Ծառայության պետ, կենսաբանական գիտությունների դոկտոր Արեգ Հովհաննիսյանն ասել է, որ գումարը կտրամադրեն հակադոպինգային ծառայության աշխատանքների կատարելագործման, համապատասխան փաստաթղթերի ստեղծման, իրենց կազմակերպության գործունեությունն ու հեղինակությունը միջազգային չափանիշներին հասցնելու համար: Գլխավոր նպատակն է արժանանալ միջազգային որակի և համապատասխան կարգի հավասատագրի:
Տեղեկացնենք, որ մինչև այժմ աշխարհում միջազգային հավաստագրի է արժանացել ընդամենը 20 երկիր: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:

Антидопинговая организация Армении во второй раз победила в конкурсe ЮНЕСКО
Антидопинговая организация Армении, насчитывающая всего 3 года с момента своего создания, разворачивает настолько активную деятельность, что второй год подряд удостаивается звания победителя в конкурсе ЮНЕСКО «Борьба против допинга в спорте». В этом году ЮНЕСКО предоставила Антидопинговой организации Армении 20 тыс. долларов.
Глава организации Арег Ованисян, кстати, доктор биологических наук, сообщил, что данная сумма будет направлена на улучшение работы антидопинговой службы, создание соответствующей документальной базы, поднятие авторитета организации и приведение ее деятельности в соответствие с международными стандартами с целю получения сертификата.
Как отмечает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении, до сих пор получить международный сертификат качества удалось лишь 20 странам в мире.