Հրայր Թովմասյան. «Մի երկու օր էլ սպասեք՝ կլինեն քաղաքական որոշումներ»
«Մի երկու օր էլ սպասեք՝ կլինեն քաղաքական որոշումներ»: Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով իր հետագա պաշտոնավարման հարցերին, նշեց ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը:
Իսկ այն հարցին, թե արդյոք Հրայր Թովմասյանը ցանկանում է պաշտոնավարել, նա պատասխանեց. «Իմ ցանկությունը բավականին քիչ է: Կարող է փողոցում 2000 մարդ ցանկանա ինչ-որ պաշտոն կատարել: Որոշողներն ու ցանկացողները այս պարագայում ՀՀ նախագահն ու վարչապետն են: Իմ ցանկանալն այս դեպքում որևէ նշանակություն չունի»:
Այդուհանդերձ, Հ.Թովմասյանը նկատեց, որ եթե չցանկանար պաշտոնավարեր, ապա ցանկացած ոք, այդ թվում` նախարարը, կարող էր հրաժարանի դիմում գրել:
Նա միաժամանակ նշեց, որ ըստ կարգի` հունիսի առաջին տասնօրյակում արդեն պարզ կլինի, թե ով է նոր վարչապետը, և կձևավորվի նոր կառավարությունը:

Грайр Товмасян советует подождать еще два дня, и политические решения будут приняты
«Подождем еще два дня, и политические решения будут приняты. Об этом в ходе брифинга после заседания правительства отметил министр юстиции Армении Грайр Товмасян, касаясь вопроса о его дальнейшем пребывании в этой должности.
Что касается вопроса о том, есть ли у него желание продолжить работу в должности министра, Грайр Товмасян ответил: «Лишь моего желания недостаточно. Возможно, найдется очень много людей, желающих занять эту должность. В данном случае решающими и желающими являются президент и премьер-министр, и мое желание не играет никакой роли».
Тем не менее, Грайр Товмасян заметил, что если бы он не пожелал занять эту должность, то любой другой человек, в том числе и министр, мог подать заявление об отставке.
По словам министра, согласно регламенту, в первой декаде июня уже станет ясно, кто будет новым премьер-министром, а также будет сформировано новое правительство.