ՊՆ. Հայոց բանակը համալրվում է պրոֆեսիոնալ սերժանտական կազմով
ՀՀ ՊՆ Մարշալ Բաղրամյանի անվան ուսումնական զորամասում նախօրեին տեղի է ունեցել պրոֆեսիոնալ սերժանտական կազմի հերթական հոսքի թողարկման հանդիսավոր արարողությունը:
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, սերժանտներին ավարտական վկայականները հանձնել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Շնորհավորելով երիտասարդ սերժանտներին` ՀՀ պաշտպանության նախարարը հույս է հայտնել, որ զորամասերում իրենց ներկայությամբ և ստացած գիտելիքներով նրանք կնպաստեն հայոց բանակի մարտունակության հետագա ամրապնդմանը և կարգապահության բարձրացմանը:

Политика 10:50 19/05/2012
Накануне в учебной бригаде им. Маршала Баграмяна состоялось торжественное мероприятие в связи с окончанием военной службы профессионального сержантского состава.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, свидетельства об окончании сержантам вручил министр обороны Армении Сейран Оганян.
Поздравив молодых сержантов, глава оборонного ведомства Армении выразил надежду на то, что своим присутствием в бригаде и полученными знаниями они будут способствовать дальнейшему укреплению боеспособности и повышению дисциплины ВС Армении.