«Իմ դիմումի համաձայն, դուրս եմ եկել աշխատանքից, այդ քայլը ոչ մի բանով պայմանավորված չէ», -Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարեց Նոր Նորք վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Մելիք Գասպարյանը` պատասխանելով մեր հարցին, թե ինչով է պայմանավորված վարչական շրջանի ղեկավարի պաշտոնից նրա ազատվելը:
Նոր Նորք վարչական շրջանում մայիսի 6-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններում Հանրապետական կուսակցությունը ստացել է ավելի քիչ ձայներ, քան «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը: Ըստ ԿԸՀ հրապարակած տվյալների, ԲՀԿ-ն ստացել էր 13. 217 քվե, իսկ Հանրապետական կուսակցությունը` 11.653:
Պարոն Գասպարյանից փորձեցինք հասկանալ, արդյոք ընտրություններում ստացած քիչ ձայների համար են իրեն ճնշել և պարտադրել ազատման դիմում գրել, Գասպարյանը պատասխանեց կարճ. «Իհարկե ոչ»:
Հարցին, թե ինչո՞ւ է իր ղեկավարած վարչական շրջանում Հանրապետական կուսակցությունը քիչ ձայներ ստացել խորհրդարանական ընտրություններում, նա պատասխանեց, որ նախորդ ընտրությունների համեմատ, այս ընտրություններում ընտրողների թիվը մեծ է եղել: «Նախկին ընտրություններում 42 հազար ընտրող է եղել, հիմա 57 հազար իննսուն: Դա էլ առավելություն եղավ, որ Բարգավաճը շատ ձայն տարավ», -ասաց նա, դարձյալ ընդգծելով, որ իր հարազատ կուսակցությունը չի պարտադրել ազատման դիմում գրել:
Հետաքրքրվեցինք, թե պաշտոնը թողելուց հետո ինչո՞վ է զբաղվելու, պատասխանեց, որ դեռ չի որոշել: Մյուս հարցին, թե մնալո՞ւ է Հանրապետական կուսակցության շարքերում, պաշտոնաթող Գասպարյանը պատասխանեց. «Իհարկե, իհարկե»:
Մելիք Գասպարյանը Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար է նշանակվել 2009-ի սեպտեմբերի 18 -ին: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության անդամ է: 2009 թվականից Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խորհրդի անդամ է և ղեկավարում է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Նոր Նորք տարածքային կազմակերպությունը:

Экс-глава административного района Еревана Нор Норк М. Гаспарян категорически отрицает слухи о причинах своего увольнения
Как известно, сегодня был освобожден с занимаемой должности глава административного района Еревана Нор Норк Мелик Гаспарян. На вопрос корреспондента Panorama.am, чем именно мотивирована его отставка, М. Гаспарян подтвердил, что был уволен на основании собственного заявления и ничем иным этот шаг не обусловлен.
Известно, что в административном районе Нор Норк на состоявшихся 6 мая парламентских выборах Республиканская партия Армении (РПА) набрала меньше голосов, чем партия «Процветающая Армения» (ППА): согласно данным ЦИК РА, это 11 653 голоса напротив 13 217 голосов.
В связи с этим корреспондент Panorama.am попытался уточнить отношение М. Гаспаряна у муссируемым слухам, мол, его отставка мотивирована именно этим фактором и его «заставили» написать заявление об увольнении по собственному желанию. Ответ М. Гаспаряна на этот вопрос был краток: «Конечно, нет».
На вопрос же, чем обусловлено меньшее число голосов в пользу РПА, М. Гаспарян ответил, что на этих выборах, по сравнению с предыдущими, явка избирателей была высока, вместо прежних 42 тысяч было зарегистрировано 57 тысяч граждан.
«Это и дало преимущество ППА», – отметил М. Гаспарян, вновь подчеркнув, что его «родная партия не заставляла писать заявления об увольнении» и он не собирается покидать ряды РПА. Однако пока он не знает, чем займется в дальнейшем.
Напомним, что М. Гаспарян был назначен главой административного района Еревана Нор Норк в сентябре 2009г. С 2009г. он является членом совета РПА и руководит территориальной структурой данной политической силы в Нор Норке.
Между тем, что по данным пресс-службы мэрии Еревана, согласно решению градоначальника Тарона Маргаряна, руководителем административного района Нор Норк назначен Армен Улиханян, который был освобожден с должности начальника управления здравоохранения мэрии столицы Армении.