Քըլըչդարօղլու. Թուրքիան իրականացնում է ուրիշների որոշումները
Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր ուժի` «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» (ԺՀԿ-CHP) առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ քննադատել է Անկարայի վարած քաղաքականությունը մասնավորապես Սիրիայի հարցում:
«CnnTurk» լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ` Քըլըչդարօղլուն նշել է, որ Թուրքիան գործիք է դարձել Արևմուտքի մեծ խաղացողների ձեռքին մերձավորարևելյան քաղաքականությունում:
«Մինչև հիմա Թուրքիան ինքն էր ազատորեն արտահայտում իր կամքը մերձավորարևելյան քաղաքականությունում: Բայց հիմա արդեն տարածաշրջանի քաղաքականությունը որոշում են ուրիշները, իսկ Թուրքիան իրականացնում է այդ ուրիշների որոշումները: Այս իրավիճակը Թուրքիային դարձրել է արտաքին քաղաքականության մեջ կապալառու, որը ճիշտ չէ»,- ասել է ընդդիմադիր կուսակցապետը:

Kilicdaroglu: Turkey implementing others’ decision
Kemal Kilicdaroglu leader of Turkish main opposition force “Republican People’s Party” condemned during a meeting with the reporters Ankara’s policy, in particular policy towards Syrian issues.
“CnnTurk” news service quotes Kilicdaroglu as saying that Turkey has become a tool for the West in the policy of Middle East.
“Turkey used to freely express its Middle East policy, but now the regional policy is defined by others with Turkey implementing them. The situation made Turkey a contractor in foreign policy, which is not write,” said the opposition leader.