Արցախում ձեթի գործարան են կառուցում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղ և ծանոթացել այնտեղ կառուցվող ձեթի գործարանի շինարարական աշխատանքներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը կարևոր է համարել այս խոշոր ձեռնարկության կառուցումը` ընդգծելով, որ այն մեծ դերակատարություն կունենա Արցախում գյուղատնտեսության և վերամշակող արդյունաբերության զարգացման գործում:
Այնուհետև Նախագահն ուղևորվել է Ասկերանի շրջանի Խաչմաչ գյուղ, որտեղ ծանոթացել է այնտեղ իրականացվող ճանապարհաշինական աշխատանքներին: Բակո Սահակյանը նշել է, որ Խաչմաչի համայնքի ցուցաբերած աշխատաոճն ու կիրառվող շինարարական մոտեցումները բավականին հետաքրքիր են և կարող են օգտագործվել նաև այլ բնակավայրերում:

Economy 18:39 04/06/2012
President of Artsakh Republic Bako Sahakyan visited Taghavard village in the Martouni region and got acquainted with the construction activities of a vegetable oil factory there.
President Sahakyan stressed the importance of the construction of such a large enterprise, emphasizing its great role in the development of agriculture and processing industry in Artsakh.
Bako Sahakyan also visited the village of Khachmach in the Askeran region and got acquainted with road construction works there. Artsakh President noted that the working style and the technical approaches used in the construction were quite interesting and could also be used in other communities.
The President was accompanied by Prime Minister Ara Harutyunyan and other officials, presidential press office reported.