Մշակույթ 15:08 08/06/2012
«ԱրմենՏել»-ի աջակցությամբ Երևանում կանցկացվի Armenian Street Dance Contest 2012 փառատոնի եզրափակիչ փուլը
«ԱրմենՏել» ընկերությունն (ապրանքանիշը Beeline) աջակցում է Armenian Street Dance Contest 2012 փառատոնի եզրափակիչ փուլի անցկացմանը: Միջոցառումը կանցնի հունիսի 10-ին Երևանում «Խուլ-համրերի մշակույթի պալատում»:
Ընկերության հաղորդմամբ, եզրափակչում կպայքարեն 10 թիմ և ավելի քան 100 մասնակից Հայաստանից, Վրաստանից և Իջևանից: Մասնակիցները հանդես կգան ինչպես թիմային պարային համարներով, այնպես էլ անհատական ծրագրով: Մրցումները կանցկացվեն պարային երեք ուղղություններով` փոփինգ(poping), բրեյք(break) և հիփ-հոփ (hip-hop): Փառատոնի հյուրերին և հանդիսատեսին կներկայացվի Street Dance պարերի պատմությունը` կենդանի կատարմամբ:
Փառատոնի շոու-ծրագիրը ներառում է Street Dance ոճի ելույթներ, ինչպես նաև պարային Street տարրեր: Առանձին ծրագրով հանդես կգա Axe Capoeira հայկական դպրոցը, կանցկացվեն Rap Battle и Beat Box Battle ոճի մրցումներ: Փառատոնի հաղթողները կստանան գավաթներ, պատվոգրեր և մրցանակներ, իսկ լավագույն երկու թիմերի մասնակցությամբ կնկարահանվի տեսահոլովակ:
«Աջակցությունը երիտասարդական նախաձեռնություններին «ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական ռազմավարության հիմնական ուղություններից է: Beeline ապրանքանիշը` պայծառ է և ժամանակակից, և մենք միշտ ուրախ ենք օգնել երիտասարդ, աշխուժ և տաղանդավոր պատանիներին ու աղջիկներին ցուցադրել իրենց հմտությունները, գիտելիքներն ու տաղանդը: Ուրախ ենք սատարել ժամանակակից պարային արվեստին և բոլոր մասնակիցներին մաղթում ենք հաջող ելույթներ», -ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Ադրենալին» էքստրեմալ մարզաձևերի ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը նշել է. «Նման միջոցառումների անցկացումը շատ կարևոր է մեր երիտասարդության համար, սա նաև լավ առիթ է տարածաշրջանային երկրների պարային դպրոցների սաների հանդիպման և փորձի փոխանակման համար: Հուսով ենք, որ այս միջոցառումը լինելով առաջինը, չի լինի վերջինը, և կձևավորվի նմանատիպ միջոցառումների անցկացման բարի ավանդույ»:
Փառատոնի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններին, ինչպես նաև մասնակիցների ցանկին կարելի է ծանոթանալ միջոցառման պաշտոնական կայքում` www.citylife.am: Միջոցառման կազմակերպիչներն են «Ադրենալին» էքստրեմալ մարզաձևերի ասոցիացիան, Hip Hop Congress Armenia և CityLife:

Культура 15:16 08/06/2012
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) окажет содействие в проведении финального этапа фестиваля уличных танцев Armenian Street Dance Contest 2012. Мероприятие пройдет 10 июня в здании Республиканского общества глухонемых в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба компании.
В финале фестиваля примут участие 10 команд и более 100 участников из Армении Грузии и Ирана. Конкурсанты выступят как с групповыми танцевальными номерами, так и с индивидуальной программой. Соревнования пройдут в трех танцевальных категориях: poping, break и hip-hop. Зрителям и гостям фестиваля будет представлена вся история уличных танцев в живом исполнении.
Шоу-программа фестиваля включает выступления в стиле Street Dance и различные танцевальные элементы Street. С отдельной программой выступит армянская школа Axe Capoeira; будут проведены состязания в стиле Rap Battle и Beat Box Battle. Победители фестиваля получат кубки, грамоты и призы, а с участием лучших двух команд будет снят видеоклип.
«Поддержка молодежных инициатив - одно из центральных направлений в социальной стратегии компании «АрменТел». Beeline - молодежный, яркий и современный бренд - в его лучших традициях мы всегда рады помочь молодым, активным, талантливым юношам и девушкам реализовать себя, показать свои умения, знания и талант. Мы рады поддержать праздник современного танцевального искусства, и желаем всем участникам фестиваля успешных выступлений», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
В свою очередь президент ассоциации экстремального спорта Армении Арташес Степанян отметил: «Проведение подобных мероприятий очень важно для армянской молодежи, и это хороший повод для встреч и обмена опытом между воспитанниками танцевальных школ в регионе. Мы очень надеемся, что первый фестиваль такого типа и масштаба не станет последним, и мы сможем заложить добрую традицию проведения подобных мероприятий».
Получить дополнительную информацию о фестивале, а также ознакомится со список участников и команд можно на официальном сайте конкурса: www.citylife.am Организаторами мероприятия являются Ассоциация экстремального спорта Армении «Адреналин», Hip Hop Congress Armenia и CityLife.