Բակո Սահակյան. Կառուցում ենք մի պետություն, որտեղ գիտելիքը պետք է ունենան առանցքային դերակատարություն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիսավոր պայմաններում դիպլոմներ է հանձնել Արցախի պետական համալսարանը գերազանցությամբ ավարտած մի խումբ շրջանավարտների:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, իր խոսքում երկրի ղեկավարը կարևորել է բարձրագույն կրթության դերը մեր հանրապետության կյանքում և ընդգծել, որ մենք կառուցում ենք մի պետություն, որտեղ գիտելիքը, կիրթ ու բազմակողմանի զարգացած մարդը պետք է ունենան առանցքային դերակատարություն:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ երկրի ղեկավարի կողմից լավագույն շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունենում առաջին անգամ, բայց կլինի շարունակական և կդառնա բարի ավանդույթ:

Bako Sahakyan: We build a state where knowledge should have crucial role
Artsakh Republic President Bako Sahakyan in a solemn atmosphere handed in diplomas to a group of Artsakh State University students who graduated the Alma Mater with distinction.
In his speech, President stressed the importance of higher education for the country underlining that they build a state where knowledge, educated and well-rounded person should have a crucial role.
President Sahakyan noted that solemn ceremony of handing in diplomas to the best graduates by the President was held for the first time and would be of a continuous nature to become a good tradition.
Prime Minister of Artsakh Ara Harutyunyan and other officials were present at the event, presidential press office reported.