Տնտեսություն 10:58 15/06/2012
Այսօր ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար, ԱՄՀ կառավարիչ Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բուխարեստ (Ռումինիա)՝ մասնակցելու հունիսի 15-17-ը կայանալիք Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի ներկայացուցչական հանդիպմանը: Պատվիրակության կազմում է նաև ՀՀ ԿԲ նախագահ, ԱՄՀ փոխկառավարիչ Արթուր Ջավադյանը:
ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, հունիսի 15-16-ը Բուխարեստում ՀՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀԲ փոխնախագահ Ֆիլիպ Լե Ուերուի, ՀԲ գործադիր տնօրեն Րուդ Թրեֆերսի և ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Մեննո Սնելի հետ: Կքննարկվեն երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր:

Делегация Министерства финансов Армении отбыла в Бухарест
Сегодня делегация, возглавляемая и. о. министра финансов Армении Ваче Габриеляном, отбыла в столицу Румынии Бухарест с целью принять участие в предстоящей 15-17 июня встрече представителей Международного валютного фонда и Всемирного банка. В состав делегации входит и председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян.
Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в рамках визита в Бухарест армянская делегация проведет встречи с вице-президентом Группы Всемирного банка Филиппом Ле Уэру, исполнительным директором Всемирного банка Рудольфом Жаном Трефферсом и исполнительным директором Международного валютного фонда Менно Снели.