Լճավան գյուղի բնակիչները պատժված են
Գեղարքունիքի մարզի Լճավան գյուղի բնակիչներն այդպես էլ չեն ստացել ՀՀ կառավարության կողմից դեռևս այս տարվա փետրվարին խոստացված էժան պարարտանյութը, չնայած անհրաժեշտ գումարը լճավանցիները նախապես վճարել են: Այս մասին գրում է «Հայկական ժամանակը»:
«Իսկ ինչու՞ են լճավանցիները նման վերաբերմունքի արժանացել, այդ ո՞ր «մեղքի» համար են ՀՀ իշխանությունները որոշել նրանց նման ձևով պատժել: Պարզվում է` Լճավանը Գեղարքունիքի այն եզակի գյուղերից է, որտեղ մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրություններում իշխող ՀՀԿ-ն պարտվել է: ԱԺ ընտրությունների պաշտոնական արդյունքներով` Լճավանում ամենաշատ` 122 քվե ստացել է ԲՀԿ-ն, իսկ ՀՀԿ-ի օգտին տրված քվեաթերթիկների թիվը եղել է 105»,- նշում է թերթը:

Daily press 12:05 26/06/2012
Residents of the village of Lchavan, Gegharkunik region, have not yet received cheap fertilizers promised by government this February, though they have already paid for it, Haykakan Zhamanak reports.
“It appears that Lchavan is one of the few villages in Gegharkunik, where ruling Republican Party received few votes in the parliamentary elections of May 6. According to official election results, PAP dominated voting in the village, with 122 voters casting their votes for the party, while RPA won only 105 votes in the village,” the paper comments.