Իրավունք 13:11 27/06/2012
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Գերագույն դատարանի նախագահի տեղակալ Ձյան Բիսինին:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, նախագահը ողջունել է հյուրին և ընդգծել, որ բոլոր ոլորտներում հայ-չինական համագործակցությունը զարգանում է, երկու բարեկամ երկրների միջև հարաբերությունները տարեցտարի ավելի են ամրապնդվում, ինչի վկայությունն է նաև ՉԺՀ Գերագույն դատարանի պատվիրակության այցը Հայաստան:
Զրուցակիցները երկուստեք կարևորել են ՀՀ և ՉԺՀ դատական համակարգերի միջև համագործակցությունը և փորձի փոխանակումը:

Президент Армении Серж Саргсян принял зампредседателя Верховного суда Китая
Сегодня президент Армении Серж Саргсян принял заместителя председателя Верховного суда Китая Дзяна Бисина.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, в ходе встречи глава государства подчеркнул, что армяно-китайское сотрудничество удачно развивается во всех сферах, из года в год укрепляются дружественные отношения народов двух стран, свидетельством чего является визит делегации Верховного суда Китая в Армению.
Собеседники подчеркнули важность сотрудничества и обмена опытом между судебными системами двух стран.