Խորհրդավոր այց. Ինչու է գալիս ԵՄ խորհրդի նախագահը
ՀՀ Նախագահի լրատվական ծառայությունից երեկ հաստատել են «Հայկական ժամանակի» թղթակցի տեղեկություններն այն մասին, որ եկող շաբաթվա սկզբին Հայաստան է այցելելու Եվրոպական միության խորհրդի նախագահ Հերման Վան Ռամպոյը:
Թերթի թղթակցին հայտնի է դարձել, որ հուլիսի 4-ին ԵՄ նախագահը հանդիպում է ունենալու խորհրդարանական խմբակցությունների հետ, այնուհետև ելույթ է ունենալու ԱԺ նիստերի դահլիճում` պատգամավորական ողջ կորպուսի համար: Յուրաքանչյուր խմբակցության հնարավորություն է տրվելու ԵՄ նախագահին ուղղել մեկ հարց: Թե ինչ թեմայով է լինելու ելույթը, դեռ հայտնի չէ: Ըստ թերթի` ելույթի ֆորմատը խիստ ուշագրավ է ու կարծես թե աննախադեպ մեր երկրի դեպքում. «Ուշագրավ է նաև այն, որ Սերժ Սարգսյանը ընդամենը հունիսի 27-ին էր երկօրյա աշխատանքային այցով գտնվում Բրյուսելում, որտեղ հանդիպել է ԵՄ բարձր ղեկավարների հետ»:

Daily press 10:07 30/06/2012
Armenian President’s press service confirmed the report that President of the European Council Herman Van Rompuy will arrive in Armenia early next week, Haykakan Zhamanak reports.
The paper has revealed that on July 4 Van Rompuy will meet with Armenian parliamentary factions and will give a speech to parliament. Each faction will have the opportunity to ask him one question. The topic of his speech is not known yet. According to the paper, the format of the speech is notable and unprecedented for our country.
“It is noteworthy that Serzh Sargsyan was in Brussels on June 27 for a two-day working visit, where he met with EU leaders,” the paper writes.