Հայտնի է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջան կատարելիք այցի ժամկետը
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեն (ԱՄՆ), Ժակ Ֆորը (Ֆրանսիա) և Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան) տարածաշրջան են այցելելու հուլիսի 10-ին: Այս մասին գրում է ադրբեջանական «ԱՊԱ» գործակալությունը, հղում անելով Իգոր Պոպովին:
Վերջինս հայտնել է, թե տարածաշրջանային այցը մեկնարկելու է Բաքվից, որից հետո համանախագահաները մեկնելու են Լեռնային Ղարաբաղ, այնուհետև՝ Երևան:
Ռուս համանախագահը նշել է, թե այցի ընթացքում քննարկումներ են անցկացվելու նախագահներ Իլհամ Ալիևի և Սերժ Սարգսյանի, երկու երկրների արտգործնապարարների, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի իշխանությունների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու է արտգործնախարարների փարիզյան բանակցությունների արդյունքները, հակամարտության շուրջ ստեղծված ներկայիս իրավիճակն ու կարգավորման հեռանկարները:

The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group, Ambassadors Robert Bradtke of the United States, Jacques Faure of France and Igor Popov of Russia will visit the region on July 10, Igor Popov said, according to APA new agency.
The Co-Chairs will start their visit from Baku. Later, they will visit Nagorno-Karabakh and Armenia, Russian Co-Chair of OSCE Minsk Group noted.
Igor Popov said that during the visit they will meet with Armenian and Azerbaijani Presidents and Foreign Ministers as well as with Nagorno-Karabakh authorities.
The meetings will focus on the results of the meeting of Foreign Ministers in Paris, current state of Nagorno-Karabakh negotiations and conflict settlement prospects.