Բակո Սահակյանն ընդունել է Սերգո Կարապետյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանին: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը, քննարկվել են գյուղատնտեսության զարգացմանը, այս բնագավառում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել գյուղատնտեսության ոլորտում ինտենսիվ տեխնոլոգիաների կիրառմանը:
Երկրի ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի կապակցությամբ` հավելելով, որ այսուհետ ևս անհրաժեշտ է պահպանել առկա դրական դինամիկան:

Экономика 14:04 06/07/2012
6 июля президент НКР Бако Саакян принял министра сельского хозяйства Республики Армения Серго Карапетяна, сообщает главное информуправление аппарата президента НКР.
На встрече, в которой принял участие министр сельского хозяйства НКР Андраник Хачатрян, были обсуждены вопросы, касающиеся развития сельского хозяйства, сотрудничества двух армянских государств в этой сфере. Особое внимание было уделено применению в сельском хозяйстве интенсивных технологий.
Глава государства выразил удовлетворение нынешним уровнем сотрудничества, добавив, что и впредь необходимо сохранять существующую положительную динамику.