Գ. Կարապետյան. Դժվար է լեզու գտնել մի երկրի հետ, որի ղեկավարը խոստովանում է, որ սադրանքներ է հրահրում
«Նման գործելաոճը հատուկ է չկայացած պետությունների չկայացած ղեկավարներին: Ադրբեջանի ղեկավարնր պահվածքն ու քաղաքականությունն այլ կերպ անհնար է որակել»,- Panorama.am-ի հարցին, թե ինչպես կմեկնաբանեք Ադրբեջանի կողմից սահմանագծին շարունակվող հրահրումները, ինչի արդյունքում կրկին մարդկային կորուստներ են գրանցվում, ասաց ռազմական փորձագետ Գագիկ Կարապետյանը:
Նրա տպավորությամբ, Ադրբեջում զինված հրոսակներ են շրջում, որոնք դուրս են ամեն տիպի վերահսկողությունից:
«Դժվար է լեզու գտնել մի երկրի հետ, որի ղեկավարը բացահայտ ստում է, խախտում բոլոր պայմանավորվածությունները, խոստովանում, որ սադրանքներ է հրահրում, քանի որ դա է իր երկրին ձեռնտու»,- ասաց Գ. Կարապետյանը:

Гагик Карапетян: Сложно найти общий язык со страной, лидер которой признается в совершении провокаций
«Такая политика присуща несостоявшимся руководителям несостоявшихся государств. Поведение и политику лидера Азербайджана невозможно охарактеризовать по-другому», – комментируя в беседе с Panorama.am продолжающиеся провокации на пограничной линии, в результате которых гибнут люди, заявил военный эксперт Гагик Карапетян.
Как отметил эксперт, складывается впечатление, что в Азербайджане есть вооруженные бандиты, которые находятся вне всякого контроля.
«Сложно найти общий язык с властями страны, лидер которой открыто лжет, нарушает все договоренности, признается в совершении провокаций, так как это выгодно его стране», – добавил Гагик Карапетян.