Տնտեսություն 17:01 10/07/2012
Հայաստան ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ընկերությունը, «PC էլեկտրոնիքս»-ի, ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի և Հայաստանում Մայքրոսոֆթ կորպորացիայի ներկայացուցչության հետ համագործակցությամբ տեղեկացնում է նոր` «Ինտերնետ+համակարգիչ» լայնածավալ նախագծի մեկնարկի մասին, որի նպատակն է Հայաստանի մարզերին տրամադրել մատչելի ինտերնետ կապ և դրանից օգտվելու համար` սարքերի լայն ընտրանի:
Ընկերության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, «Ինտերնետ+համակարգիչ» ծրագիրը մեկնարկել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերից մեկում` Այգեձորում: Ծրագիրը կարևոր է ոչ միայն կոմերցիոն առումով, այլ նաև ռազմավարական, կրթական և սոցիալական տեսանկյունից, քանի որ հատկապես սահմանամերձ գյուղերում չի կարելի գերագնահատել հուսալի ինտերնետային կապի առկայության կարևորությունը:
Շնորհիվ «ինտերնետ+համակարգիչ» ծրագրի, գյուղական համայնքների բնակիչները հնարավորություն կունենան ապառիկ ձեռք բերելու նոութբուք, համակարգիչ կամ նեթբուք, եթե բաժանորդագրվեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի «ՄՏՍ կոնեկտ ուսանողական», «ՄՏՍ կոնեկտ անսահմանափակ» կամ «ՄՏՍ կոնեկտ անսահմանափակ+» սակագնային պլաններից որևէ մեկին: Բոլոր սարքերում Մայքրոսոֆթն անվճար տեղադրում է լիցենզավորված ծրագրային փաթեթ: Բաժանորդները հնարավորություն կունենան ստանալ ստորև նշված սարքերը` առաջին 2 ամիսների ընթացքում ազատվելով վճարելու անհրաժեշտությունից: Վարկի ժամկետը 24 ամիս է և ենթադրում է 22 մարում, իսկ պայմանագրի առաջին 60 օրվա ընթացքում ինտերնետ կապը կտրամադրվի անվճար:
Ստորև նշված աղյուսակը ներկայացնում է հաճախորդի համընդհանուր ամսական վճարը` ներառյալ ապառիկ գնման պայմանները և ինտերնետային սակագնային պլանի ամսական վճարը:

Economy 17:13 10/07/2012
VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, in cooperation with PC Electronics, ACBA Credit Agricole Bank and the Representative Office of Microsoft Corporation in Armenia are glad to inform about the launch of a new large-scale project “Internet+Computer” aimed at providing the rural communities of Armenia with both affordable internet communication and a wide range of devices for accessing internet.
The “Internet+Computer” project was launched in Aygedzor, one of the border villages of Tavush marz. Apart from commercial aspect, the project is also important from the strategic, educational and social points of view as the availability of reliable internet access, especially in border villages cannot be overestimated.
Thanks to the Internet+Computer project, the inhabitants of rural communities get an opportunity to acquire a laptop, net-book or PC on credit terms if they subscribe to one of VivaCell-MTS data tariff plans - MTS Connect Student, MTS Connect Unlimited, MTS Connect Unlimited +. A free licensed software package from Microsoft is installed on each of the devices. Subscribers will have an opportunity to get the below mentioned devices and with a payment waiver for the first 2 months. Credit period is set to be equal to 24 months and supposes 22 payments. For the first 60 days of the contract the access to internet will be provided for free, company’s press service reported.