Աբովյան 19-ում հասարակական զուգարան է լինելու. Քաղաքապետարանից են վստահեցնում
Աբովյան 19 հասցեում իրականացվող շինարարության համար շինթույլտվություն պետք չէ, քանի որ այնտեղ հասարակական զուգարան է կառուցվում: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Երևանի քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գևորգյանը:
Նրա խոսքով, քանի որ այդ հատվածում կա ստորգետնյա զուգարան, իսկ Կենտրոնում էլ հասարակական զուգարանների անհրաժեշտություն, ապա որոշվել է մասնավորը վերածել հասարակականի:
Երեկ շինարարության «պրարաբ» ներկայացած երիտասարդն ու այլ աշխատակիցներ Panorama.am-ին ասացին, որ այդ հասցեում սրճարան է կառուցվում: Ի պատասխան, Ա. Գևորգյանը նշեց, որ նման փոքր տարածքում հնարավոր չէ սրճարան կառուցել, իսկ այդ մարդկանց մասին ասաց, թե կարող ենք նրանց պատահական մարդիկ համարել, ովքեր կարող են ամեն ինչ ասել:
Նշենք, որ երեկ Աբովյան 19 հասցեում էքսկավատորը փորում էր, իսկ բեռնատարը հողը տեղափոխում: Հետաքրքիր է, որ աշխատանքները մեկնարկել ու շարունակվում էին ոչ աշխատանքային օրերին: Լրագրողների ու բնապահպան ակտիվիստների` դեպքի վայր հասնելուն պես նախ աշխատանքները դադարեցվեցին, ապա հեռացավ նաև տեխնիկան:

Общество 12:32 17/07/2012
Разрешения на осуществление строительных работ на центральной ереванской улице по адресу Абовяна 19 не нужно, так как там строится общественный туалет. Об этом сообщил Panorama.am руководитель пресс-службы мэрии Еревана Артур Геворкян.
По его словам, так как на этой территории есть подземный туалет, а в административном районе Кентрон существует необходимость в наличии общественных туалетов, было принято решение превратить частный туалет в общественный.
Вчера молодой прораб заявил представителям СМИ, что здесь строится кафе и для этого имеются все необходимые документы, проект разрешен мэрией Еревана.
В ответ на это Артур Геворкян отметил, что на такой небольшой по масштабам территории невозможно построить кафе, а те, кто сообщили об этом, возможно, были случайными людьми, которые могли сказать что угодно.
Напомним, улица Абовяна совсем не так давно была в центре скандала в связи с размещенными здесь торговыми павильонами. Однако мэр Еревана приказал демонтировать ларьки («бутики») и обещал, что на этой исторической улице армянской столицы никакого строительства отныне вестись не будет.