«Մեր տան մեջ չկա համասեռամոլ, չկա պոռնիկ ու աղանադավոր». Անժելա Սարգսյանի «տղամարդու» մոր խոսքը (տեսանյութ)
Անժելա Սարգսյանի սկանդալային նկարների գործով մեղադրվող Կարեն Արայանի մայրը՝ Մարինա Արայանը, իր ալիքն է բացել YouTube-ում, որտեղ պարբերաբար կներկայացնի գործի ընթացքը: Panorama.am-ին Արայանների ընտանիքը տրամադրել են առաջին տեսանյութի հղումը:
Այսօր հրապարակված հարցազրույցում նա հայտնում է, որ գործի քննությունը դատարանում հայտնվել է փակուղու մեջ: Ինչպես երեկ տեղեկացրել էր Panorama.am-ը, Արայանը «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում կարել է բերանը և հայտարարել անժամկետ հացադուլ: Ինչպես նշում է մայրը տեսանյութում, այդ մասին իմացել է որդուն այցելած պաշտպանից: Հացադուլ հայտարարել է հուլիսի 17-ից` պահանջելով օրինականություն:
«Ինչքան կարելի է բարոյապես ճնշել մարդուն, մի փոքր ընտանիք ենք` ես ու իմ տղան: Մեր տան մեջ չկան համասեռամոլներ, չկա պոռնիկ, չկա աղանդավոր: Մենք դրա համա՞ր ենք տուժում այսօր: Բավական է, բավական է, էլ ուժ չկա»,-բարկացած նշում է մայրը:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր, որ Կարեն Արայանը «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում կարել է բերանը և հայտարարել անժամկետ հացադուլ: Արայանն այդպիսով` իր բողոքն է արտահայտում ապօրինի ազատազրկման և իր նկատմամբ առաջադրած անհիմն մեղադրանքի դեմ: Արայանը նաև Հայաստանի նախագահին, Գլխավոր դատախազին, Մարդու իրավունքների պաշտպանին, Արդարադատության նախարարին և ԱԺ նախագահին ուղղված բաց նամակ է ուղարկել բանտից:

Право 10:45 19/07/2012
В нашей семье нет гомосексуалистов, проституток и сектантов. Заявление матери «мужчины актрисы Анжелы Саркисян»
Мать обвиненного по делу скандальных фотографий актрисы Анжелы Саркисян Карена Араяна Марина Араян, которая открыла собственный канал на YouTube, периодически будет представлять ход дела. В опубликованном сегодня интервью она заявила, что дело Карена Араяна, прозванное в СМИ Армении «судебным процессом над мужчиной Анжелы», зашло в тупик. Пока в суде продолжается рассмотрение данного громкого дела, сам обвиняемый в УИУ «Нубарашен» зашил себе рот и объявил бессрочную голодовку.
Отметим, что речь идет о печально прославившейся вследствие громкого секс-скандала актрисе Анжеле Саркисян, чьи откровенные снимки в Сети в сентябре прошлого года вызвали волну общественного негодования и резкую критику. Об этом Panorama.am сообщила мать подсудимого Марина Араян, а ее слова подтвердила адвокат К. Араяна Кима Сарян.
По ее словам, тем самым К. Араян выражает свой протест против безосновательных, с его точки зрения, ареста и обвинений. Более того, он направил открытое письмо президенту РА, генпрокурору РА, омбудсмену Армении и спикеру парламента РА, в котором заявляет, что отказывается признавать вину и представляет ряд упущений со стороны суда, например, тот факт, что до сих пор не могут обеспечить явку свидетелей, а также затягивание процесса.
«Сколько можно оказывать моральное давление на человека. В нашей семье нет гомосексуалистов, проституток, сектантов. И сегодня мы страдаем именно поэтому? Хватит! У нас нет больше сил!» – с негодованием отметила Марина Араян.
В видеоматериале она заявила, что подписалась под письмом сына.
«Суд над мужчиной Анжелы Саркисян» в тупике? Карен Араян зашил себе рот и объявил бессрочную голодовку