Արթուր Օսիկյան. Անձնագրերի հետ կապված խնդիրը լուծված է, լրացուցիչ խմբաքանակն արդեն իսկ Հայաստանում է
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի խնդրանքով ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանն անդրադառնալով անձնագրերի հետ կապված խնդիրներին, նշեց, որ նախորդ տարիների համեմատ այս տարի նոր անձնագիր ստանալու կամ այն փոխանակելու համար աննախադեպ քանակով մարդիկ են դիմել անձնագրային ծառայություններ:
Ըստ նրա՝ եթե 2011թ-ի առաջին կիսամյակում գրանցվել է 171 000 անձնագրի փոխանակման դեպք, ապա այս տարի նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ շուրջ 30 հազարով ավելի: «Դրանով պայմանավորված՝ մեր կողմից անցկացվել են աննախադեպ միջոցառումներ, մասնավորապես, նաև ոչ աշխատանքային օրերին և աշխատանքային ժամերից դուրս էլ ենք աշխատել»,- ասաց Ա.Օսիկյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ այս պահի դրությամբ անձնագրերի հետ կապված խնդիրը լուծված է, լրացուցիչ խմբաքանակն արդեն իսկ Հայաստանում է:
Նշեց նաև, որ կենսաչափական անձնագրեր ստանալու համար ՀՀ ոստիկանության անձնագրային ծառայություններ դիմել է ընդամենը 800 մարդ:

Право 14:45 19/07/2012
На сегодняшнем заседании правительства Армении по просьбе премьер-министра Тиграна Саркисяна заместитель начальника Полиции РА Артур Осикян обратился к проблемам, связанным с выдачей паспортов в республике.
Представитель правоохранительных органов доложил, что, по сравнению с предыдущими годами, с целью получения нового паспорта или замены старого в этом году в соответствующие службы обратилось беспрецедентное число граждан.
По его словам, если в первом полугодии 2011г. были зарегистрированы 171 тыс. случаев замены паспорта, то за аналогичный период этого года количество это приблизительно выросло на 30 тысяч.
«В связи с этим мы предприняли беспрецедентные меры, в частности, работали в нерабочие дни и часы», – отметил А. Осикян.
Он также подчеркнул, что на данный момент проблема, связанная с паспортами, решена, дополнительная партия уже доставлена в Армению. При этом он сообщил, что для получения биопаспортов в паспортные столы обратились всего 800 человек.