Արցախի հոգևոր առաջնորդը հաջողություններ է մաղթել երկրի ղեկավարին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիկոպոս Մարտիրոսյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Պարգև արքեպիկոպոս Մարտիրոսյանը շնորհավորել է Բակո Սահակյանին՝ Նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ: Արցախի հոգևոր առաջնորդը հաջողություններ է մաղթել երկրի ղեկավարին նախանշված ծրագրերի իրականացման, ժողովրդի բարեկեցության բարձրացման, հայրենիքի շենացման գործում:
Հանդիպմանը քննարկվել են պետություն-եկեղեցի կապերին վերաբերող հարցեր: Երկուստեք նշվել է դրանց հետագա խորացման ու ընդլայնման անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով պետականաշինության կարևոր հիմքերից մեկը:

Region 14:22 21/07/2012
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan on July 21.
Archbishop Pargev Martirosyan congratulated Bako Sahakyan on being reelected for another term in office. The Artsakh religious leader wished the President success in the implementation of the planned projects, raising people’s welfare, developing the homeland.
The interlocutors discussed issues related to state-church ties. The sides highlighted the need for further deepening and expanding them, considering it to be one of the most important bases of state building, presidential press service reported.