Արցախի հոգևոր առաջնորդը հաջողություններ է մաղթել երկրի ղեկավարին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիկոպոս Մարտիրոսյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Պարգև արքեպիկոպոս Մարտիրոսյանը շնորհավորել է Բակո Սահակյանին՝ Նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ: Արցախի հոգևոր առաջնորդը հաջողություններ է մաղթել երկրի ղեկավարին նախանշված ծրագրերի իրականացման, ժողովրդի բարեկեցության բարձրացման, հայրենիքի շենացման գործում:
Հանդիպմանը քննարկվել են պետություն-եկեղեցի կապերին վերաբերող հարցեր: Երկուստեք նշվել է դրանց հետագա խորացման ու ընդլայնման անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով պետականաշինության կարևոր հիմքերից մեկը:

Предводитель Арцахской епархии ААЦ пожелал Бако Саакяну успехов в осуществлении намеченных программ
21 июля президент НКР Бако Саакян принял предводителя Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископа Паргева Мартиросяна, сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
Архиепископ Мартиросян поздравил Бако Саакяна с переизбранием на пост президента. Духовный предводитель Арцаха пожелал главе государства успехов в осуществлении намеченных программ, повышении благосостояния народа, обустройстве родины.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся связей между государством и церковью. Обе стороны отметили необходимость их дальнейшего углубления и расширения, назвав это важной основой государственного строительства.