Օրվա մամուլ 09:11 02/08/2012
«Ժողովրուդ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ երեկ Երևան-Սևան թիվ 261 երթուղու վարորդները գործադուլ էին հայտարարել: Նրանք դժգոհել են իրենց ստացած ցածր աշխատավարձից և աշխատանքային ոչ բարվոք պայմաններից:
Թերթը տեղեկացրել է, որ երթուղին պատկանում է ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Հարություն Ղարագյոզյանին` Կարամելի Հարութին, որից էլ թերթը փորձել է ճշտել գործադուլի պատճառները: Սակայն պատգամավորն ասել է, որ ինքը Հայաստանում չէ և տեղյակ չէ, թե իրականում ինչ է կատարվել:
Թերթը դիմել է երթուղին սպասարկող «Տիգրան» ՍՊԸ-ի տնօրեն Արայիկ Բեգանյանին, որը բացատրել է. «Նման բան չկա, մի ժամի չափ չեն աշխատել վարորդները, էդ էլ վերջնակետի տեղափոխման հետ էր կապված: Աշխատավարձի հարց չի եղել»: Սակայն 261 երթուղու վարորդներից մեկը «Ժողովուրդ»-ին հայտնել է, որ իրենք ժամանակավորապես համաձայնել են աշխատել, մինչև իրենց պահանջը կատարվի: Հակառակ դեպքում գործադուլ կանեն»:

Daily press 09:58 02/08/2012
Drivers of minibuses serving route 261 (Yerevan-Sevan) went on strike Wednesday because of low pay and poor working conditions, Zhoghovurd reports.
The paper has revealed that the route is owned by PAP MP Harutyun Gharagyozyan, nicknamed Karamel Harut. The paper contacted him to find out the cause of the strike, but Harut said he is not in Armenia and therefore is not aware of current events.
Zhoghovurd asked Arayik Beganyan, director of “Tigran” Ltd, company serving the route, to make comments. Beganyan denied strike rumors and said that drivers stopped working for an hour, and the delay was connected with the point of destination.
However, one of the minibus drivers told the paper that they have agreed to work temporarily until their demands are fulfilled.