«Հացթուխ Գագոն» Գյումրու իտալական պոլիկլինիկայի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել
Գյումրու ավագանու անդամ Գագիկ Ադամյանը, որը ժամանակին հացթուխ է աշխատել, օրերս նշանակվել է Գյումրու իտալական պոլիկլինիկայի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար. գրել է «Ժողովուրդը»:
«Այս խայտառակ նշանակման «քավորը» ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանն է։ Նրա հովանավորությամբ հացթուխ Ադամյանը կադրային անհարկի կրճատումներ է իրականացրել՝ ազատելով լաբորատորիայի բժիշկ Արմինե Քոչարյանին։ Պատճառն այն է, որ վերջինս փորձել է աշխատանքային ժողովի ընթացքում հակադարձել Ադամյանին»։
ՇՄ առողջապահության վարչության պետ Հովհաննես Հովհաննիսյանից թերթը փորձել է ճշտել՝ արդյոք տեղյա՞կ է Ադամյանի գործունեությունից։ Վերջինս ասել է, թե Ա. Քոչարյանը կարգապահական խախտում է թույլ տվել, ֆինանսապես վնասել հիվանդանոցին։ «Հիմա նա համաքաղաքային բունտ է բարձրացրել, դա ճի՞շտ է։ Նման մարդկանց հո չեն պարգևատրում։ Բան չունեմ ասելու, Ադամյանն էլ մի բարի պտուղ չէ, բայց Դուք չեք նայում էն խնդրին, որ հիվանդանոցը 15 միլիոնի պարտք ունի»,-նշել է վարչության պետը:

Пресса дня 10:59 07/08/2012
Газета «Жоховурд» пишет, что член муниципального совета Гюмри Гагик Адамян, который некогда работал пекарем, на днях был назначен временным исполняющим обязанности директора итальянской поликлиники Гюмри.
««Крестным» этого позорного назначения является зампредседатель Республиканской партии Армении Галуст Саакян. При его поддержке пекарь Адамян совершил кадровые сокращения, освободив от должности врача лаборатории Армине Кочарян из-за того, что она попыталась перечить Адамяну во время рабочего собрания», - отмечает газета.
«Жоховурд» попыталась уточнить у начальника управления здравоохранения ширакской областной администрации Ованнеса Ованнисяна , в курсе ли он о деятельности Адамяна. Ованнисян заявил, что Армине Кочарян совершила дисциплинарное нарушение, нанесла финансовый ущерб больнице. «Сейчас она подняла бунт, разве это правильно? Не награждать же таких людей! Адамян, конечно, тоже не подарок, но вы не видите проблему: у больницы 15 млн. драмов долга», - отметил он.