Սպորտ 15:05 10/08/2012
«Տոտենհեմի» գլխավոր մարզիչ Անդրե Վիլլաշ-Բոաշը հայտարարել է, որ կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչը նախկինի պես առանձին է մարզվում:
«Ակումբները մինչև հիմա համաձայնության չեն հանգել, քանի որ «Ռեալն» անգամ չի մոտենում այն թվին, որն առաջարկում է մեր նախագահը: Մենք հասկանում ենք Մոդրիչին, իսկ նա էլ հասկանում է մեզ:
Լուկան շարունակում է ինքնուրույն մարզվել: Այդպես ենք որոշել միասին, և դա կշարունակվի այնքան ժամանակ, մինչև այս հարցում ամեն ինչ պարզ դառնա:
Կփորձենք նրան տրամադրել դեպի լավը, անգամ եթե գործարքը չկայանա: Այո, մենք հարգում ենք «Ռեալին» և նրա հետաքրքրությունները, սակայն նրանք էլ պետք է հարգեն մեզ»,- նշել է Վիլլաշ-Բոաշը:

Sport 15:19 10/08/2012
Villas-Boas reiterated Tottenham's stance. He told Spanish media: "Luka Modric continues to train alone. It is a pact between us and he will be until we get a solution to his future."
Real Madrid have yet to put in an offer which has lived up to Tottenham's $40m expectations and as a result the clubs' negotiations have reached standstill.
Villas-Boas added: "Madrid has not offered what the President wants. We need to get Modric back mentally and if no suitable offer comes he will not go.
"The contacts we have had with other clubs have not met with what Tottenham wants for the player.
"We respect the size of Madrid and the other interested clubs, but they must respect what we are doing too."