Ադրբեջանը հին զոհերը նոր է ներկայացնում. ՊՆ մամուլի խոսնակ
Հայկական զինված ուժերի մարտունակության աստիճանի լավագույն ցուցանիշը հակառակորդի զսպվածությունն է: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը, ՀՀ զինված ուժերի պատրաստվածությունը գնահատելով բարձր:
Նախարարության պաշտոնյան անդրադարձավ ադրբեջանական լրատվամիջոցների զոհերի վերաբերյալ հրապարակած տեղեկություններին, որոնք իբր հայ դիպուկահարների գործողությունների հետևանքով են սպանվել:
«Չի բացառվում, որ իրենց ոչ կազմակերպված գործողությունների արդյունքում նրանք ունենում են զոհեր։ Դա հեռու չէ նրանցից, մանավանդ, դրանք պարզվում է հին զոհեր են և նոր նոր են ներկայացվում։ Դա իրենց պրակտիկայում ևս կա»,- ասաց Ա. Հովհաննիսյանը:
Հայաստանում շուտով կանցկացվի «Համագործակցություն-2012» խոշորամասշտաբ զորավարժությունը, որն իր ծավալներով աննախադեպ է: Հովհաննսիյանն ասում է, որ նման զորավարժությունների անցկացումը Հայաստանում ապացույցն է այն բանի, որ ՀՀ զինված ուժերն ունեն բարձրակարգ մարտունակություն, «այլապես նման մակարդակի զորավարժություններ, զսպողական գործողություններ, անհնար կլիներ իրականացնել»։
Ռազմական ոլորտի փորձագետը նշեց, որ տարեցտարի զորավարժություններն իրենց բնույթով, ծավալներով և սցենարային մոդելներով շատ ավելի բարդացվում և մեծացվում են։

The best indicator of the combat readiness is the restraint of the enemy, said speaker of MoD Artsrun Hovhannisyan today at the meeting with the journalists.
He touched upon the information spread by the Azerbaijani about their victims who, as if, have been killed by the Armenian snipers.
“It is not excluded that they are having victims because of their unorganized activities. It is not excluded. Especially when turned out that those were old victims and were being presented only now. They have this in their practice too,” A. Hovhannisyan said.
“Cooperation – 2012” military exercises are to be held in Armenia very soon. It is unprecedented in its volume. Hovhannisyan believes that holding such military exercises in Armenia proves that the Armenian armed forces are well prepared.
The expert of Military sphere also mentioned that the military exercises become harder and complicated each year.