Օրվա մամուլ 09:18 17/08/2012
Հայաստանի Հանրապետության Էթիկայի հանձնաժողովն արդեն երեք պատգամավորների վերաբերյալ դիմում-բողոքներ է ստացել: Ավելին, «Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, հանձնաժողովն օգոստոսի վերջին, ենթադրվում է՝ ամսի 30-ին կամ 31-ին, հրավիրելու է նիստ, և այնտեղ էլ քննարկելու են պատգամավորների դեմ ներկայացված դիմումները:
ԱԺ Էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ ՀՀԿ-ական Դավիթ Հարությունյանը թերթի հետ զրույցում հաստատել է տեղեկությունները: «Այս ընթացքում ԱԺ երեք պատգամավորների դեմ երեք բողոք է ներկայացվել»,- ասել է նա՝ չմանրամասնելով, թե կոնկրետ որ պատգամավորների դեմ են ներկայացվել դիմումները:

Пресса дня 11:29 17/08/2012
Комиссия по этике Национального Собрания Армении уже получила заявления-жалобы на трех депутатов, пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники.
Согласно изданию, в конце августа, предположительно 30-го либо 31-го, комиссия созовет на заседание, на котором и будут обсуждены эти заявления.
Председатель парламентской комиссии по этике, член Республиканской партии Армении Давид Арутюнян в беседе с корреспондентом газеты подтвердил эту информацию. «Пока что против депутатов представлены три жалобы»,- заявил он, не уточнив, против кого именно.