Մարգար Օհանյանը ներման խնդրագիր է գրել ՀՀ նախագահին
«Հայկական ժամանակը» հիշեցնում է, որ շաբաթներ առաջ տեղեկացրել էր, թե ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության նախկին պետ, վեց տարվա ազատազրկման դատապարտված Մարգար Օհանյանը ներման խնդրագիր է գրելու Սերժ Սարգսյանին:
Երեկ պարզվել է, որ դիմումն արդեն գրված է: Այս տեղեկությունը թերթի թղթակցի հետ զրույցում հաստատել է Մարգար Օհանյանի եղբայրը՝ Մեծամորի ոստիկանապետ Մուշեղ Օհանյանը: «Անձամբ նրա հետ չեմ խոսել, բայց իմ իմանալով՝ գրել է»,- ասել է նա:
Թերթը հիշեցնում է, որ տեղեկացրել էին, թե Սերժ Սարգսյանին ներման խնդրագիր է գրել նաև ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության նախկին պետ Հովհաննես Թամամյանը:

«Айкакан жаманак»: Маргар Оганян написал президенту прошение о помиловании
Газета «Айкакан жаманак» напоминает, что несколько недель назад сообщалось, что бывший начальник Дорожной полиции Армении Маргар Оганян, приговоренный к 6 годам лишения свободы, обратился к президенту Сержу Саргсяну с прошением о помиловании. Вчера выяснилось, что прошение уже написано.
Данную информацию в беседе с корреспондентом газеты подтвердил брат Маргара Оганяна, начальник полиции Мецамора Мушег Оганян.
«Я лично с ним не говорил, но, насколько мне известно, он написал прошение»,- сказал он.
Прошение о помиловании написал также бывший начальник Уголовного розыска полиции Армении Ованнес Тамамян.