Սպորտ 13:41 23/08/2012
Մոսկվայի «Սպարտակի» պաշտոնական կայքը երեկ ենթարկվել է հակերների հարձակմանը: Ենթադրվում է, որ դա «Ֆեներբախչեի» երկրպագուների ձեռքի գործն է, ովքեր նյարդայնացած են ռուս երկրպագուների վրա:
Թուրքերը պահանջում են ներողություն խնդրել` Չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլի փլեյ-օֆֆում «Սպարտակ» – «Ֆեներբախչե» (2:1) հանդիպման ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպի համար: Ռուս երկրպագուները «Լուժնիկիի» տրիբունայում այրել էին Քեմալ Աթաթուրքի պատկերով պաստառը:
Ներկա պահին կայքն անհասանելի է, իսկ գլխավոր էջին` Աթաթուրքի նկարն է:
«Մենք թույլ չենք տա, որպեսզի նման հանցանքն անպատիժ մնա»,- գրված է էկրանին թողնված հաղորդագրության մեջ:

Турецкие хакеры атаковали сайт московского ФК «Спартак» за нелюбовь к Ататюрку
Официальный сайт московского футбольного клуба «Спартак» сегодня ночью подвергся хакерской атаке. Как передает NEWSru.com, скорее всего, это были болельщики стамбульской команды «Фенербахче».
По данным ИА «Интерфакс», на главной странице официального сайта московского клуба появилось сообщение на турецком языке с призывом извиниться перед народом Турции. «Мы не оставляем преступления безнаказанными», – говорилось в сообщении.
Отмечается, что, предположительно, атака была проведена болельщиками «Фенербахче» – соперника «красно-белых» по четвертому отборочному раунду Лиги чемпионов.
Причиной могло послужить то, что болельщики «Спартака» во время первой встречи команд в Москве сожгли на трибунах «Лужников» портрет турецкого лидера Кемаля Ататюрка.