Սերգեյ Սմբատյանն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 28-ին ընդունել է Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանին:
Հանդիպմանը, որին ներկա էր ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, քննարկվել են մեր հանրապետությունում մշակույթի զարգացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Սերգեյ Սմբատյանին` Արցախի Հանրապետության հռչակման 21-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումների շրջանակներում մայրաքաղաք Ստեփանակերտում անցկացված համերգի համար՝ նշելով, որ այն մեծ խանդավառությամբ է ընդունվել հանդիսատեսի կողմից:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է ոլորտի զարգացման գործում նման միջոցառումների դերը և այս համատեքստում կարևորել Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հետ սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը:

Culture 13:37 28/08/2012
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received Artistic Director and Principal Conductor of the State Youth Orchestra of Armenia Sergey Smbatyan on August 28.
At the meeting, the parties focused on a number of issues related to the development of culture in Artsakh.
Artsakh President expressed his gratitude to Sergey Smbatyan for the concert held in Stepanakert on the sidelines of festive events dedicated to the 21st anniversary of the Artsakh Republic proclamation, noting that the concert was accepted by the audience with great enthusiasm.
President Sahakyan emphasized the importance of such events for the development of culture and in this context stressed the need for close cooperation with the State Youth Orchestra of Armenia.
NKR Minister of Culture and Youth Affairs Narine Aghabalyan was also present at the meeting, Artsakh President’s press service reported.