Դել Պիերոյին սպասում են Ավստրալիայում
Իտալացի հռչակավոր ֆուտբոլիստ Ալեսանդրո դել Պիերոն կարիերան կարող է շարունակել ավստրալական «Սիդնեյ» ակումբում: Այս մասին հայտնում է «Sydney Morning Herald»-ը:
Ակումբի ղեկավարությունը համաձայն է դել Պիերոյին, որն անցած մրցաշրջանից հետո ավարտել է կարիերան «Յուվենթուսում» դարձնել միակ ֆուտբոլիստը, ում աշխատավարձը կգերազանցի Լիգայում հաստատված առավելագույն չափը:
«Ամեն ինչ կանենք` նրան ստանալու համար,- հայտարարել է «Սիդնեյի» գործադիր տնօրեն Տոնի Պինյատան:- Տնօրենների խորհուրդը 100 տոկոսով աջակցում է այս նախաձեռնությանը: Արդեն կապվել ենք դել Պիերոյի մենեջերների հետ, այժմ պատասխանի ենք սպասում: Մենք չենք կատակում, ամեն ինչ, իրոք, շատ լուրջ է: Չեմ կարող ասել` արդյոք ֆինանսական առումով կկարողանա՞նք մրցակցել մյուս ակումբների հետ, բայց ես գիտեմ, որ ամռանը Սիդնեյում խաղալը մեծ հաճույք է, և դա մեր հաղթաթուղթն է»:
Ավելացնենք, որ դել Պիերոյի ծառայություններով հետաքրքրված են Չինաստանի, Արգենտինայի, ԱՄՆ-ի, Թաիլանդի և Շվեյցարիայի մի շարք ակումբներ:

Sydney FC chief executive Tony Pignata is poised to make a bold attempt to convince Italian superstar Alessandro del Piero to choose the A-League club over multiple worldwide offers, The Sydney Morning Herald reported.
Pignata will try to pull off the massive signing coup when he speaks to the former Juventus striker via teleconference at 6pm AEST on Wednesday.
Pignata said his club would be chasing del Piero's signature "as hard as we can."
"The board is 100 per cent behind this. We believe he's the perfect marquee player," Pignata told The Sydney Morning Herald.
"We've already made an approach to his management team, and we're waiting to hear back.
"This is not a gimmick, it's deadly serious. To get a player of his stature would be huge, and we know that.
"I can't say whether we'll be able to compete with whatever other offers he may have in a financial sense, but I do know playing over the summer, in a city like Sydney, gives us a real selling point."