Համացանց 12:12 07/09/2012
«Ermenihaber.am» (Էրմենիհաբեր) լրատվական կայքը տեղեկացնում է, որ Վանի Աղթամար կղզու Սբ. Խաչ եկեղեցում սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք պատարագի համար կատարվող նախապատրաստական աշխատանքները ավարտվել են և կղզին պատրաստ է պատարագին:
Ըստ աղբյուրի` Պոլսո հայոց պատրիարքի կողմից կատարվելիք պատարագի նախապատրաստական աշխատանքները տարվել են Գևաշի շրջանի ղեկավարության, Վանի նահանգի մշակույթի և զբոսաշրջության վարչության կողմից:
Պարարագին հետևող լրագրողների համար հատուկ վրան կհատկացվի իսկ պատարագից մեկ օր շուտ անվտագնության և բուժօգնության անձնակազմերը կժամանեն կղզի: Պատրաստության են բերված նաև 14 նավակներ, որոնք այցելուներին 20 րոպեի ընթացքում կհասցնեն կղզի:

Society 14:00 07/09/2012
Preparations for the service, to be held in Surb Khach (Holy Cross) Church on Aghtamar Island, Van, on September 9, are over, Ermenihaber.am news website reported.
The preparation process for the service was implemented by the administration of Gevash region of Van province as well as the Department of Culture and Tourism of Van province.
A tent will be deployed for journalists during the service. Security and medical staffs will be dispatched to Aghtamar Island one day before the service. 14 boats are ready to take visitors to the Island in 20 minutes’ time, the source said.