Լավրովն ու Քլինթոնը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը
Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովն ու ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը Վլադիվոստոկում Ասիական-Խաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության գագաթնաժողովի շրջանակներում կայացած հանդիմանը քննարկել են նաև ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցը: Այս մասին ասված է Ռուսաստանի արտգործնախարարության տարարած հաղորդագրությունում:
Ի թիվս տարածաշրջանային և միջզգային այլ հարցերի, անդրադարձ է կատարվել նաև Հարավային Կովկասի չլուծված հակամարտություններին:
«Մենք վերահաստատել ենք մեր հավատարմությունը «5+2» ձևաչափով Մերձդնեստրի հակամարտության կարգավորման գործընթացի շարունակման վերաբերյալ, ինչպես նաև մտադրություն հայտնել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների լիազորություններով չլքել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցությունները վերսկսելու ջանքերը», - ասված է Լավրովի և Քլինթոնի համատեղ հայտարարությունում:

Region 17:20 08/09/2012
Russian Foreign Minister, Sergey Lavrov, and U.S. Secretary of State, Hillary Clinton, discussed the Nagorno-Karabakh conflict during the Asia-Pacific Economic Cooperation summit in Vladivostok, Russia’s Foreign Ministry said in a news release.
The sides addressed the unresolved conflicts in the South Caucasus, among other regional and international issues.
Sergey Lavrov and Hillary Clinton issued the following joint statement:
“We have reaffirmed our commitment to continue the Transnistrian conflict settlement process in the 5+2 format as well as expressed willingness not to give up efforts for resuming Karabakh talks with the powers of the OSCE Minsk Group Co-Chairs.”