Քաղաքական 17:00 13/09/2012
«Տեղեկատվությունը, թե տնտեսական աճի արձանագրմանը խոչընդոտելու նպատակով Գագիկ Ծառուկյանը կրճատում է իր բիզնեսները, բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը»,- Panorama.am-ի հարցադրմանն ի պատասխան ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամլո խոսնակ Իվետա Տոնոյանը` ընդգծելով, որ այսօր առավոտյան է արտերկրում գտնվող «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի գլխավոր տնօրեն Սեդրակ Առուսամյանից ճշտել ու պարզել, որ Կենտրոն վարչական շրջանում իրականացվող շինարարության կասեցման մասին խոսք լինել չի կարող.
«Այդ շինարարությունը արդեն իսկ ավարտված է և այժմ մրցութային կարգով պարզվում են այն ընկերությունները, որոնք պետք է իրականացնեն համալիրի ներքին հարդարման աշխատանքները»,- ավելացրեց Ի.Տոնոյանը:
Հիշեցնենք, մամուլում այսօր կար տեղեկատվություն այն մասին, թե ԲՀԿ առաջնորդը կանգնեցրել է Կենտրոն համայնքում հսկայական տարածքներում սկսած կառուցապատման աշխատանքները` կապելով դա գալիք նախագահական ընտրությունների հետ և փորձելով , ինչպես և մի շարք խոշոր գործարարներ, նախագահ Սերժ Սարգսյանին ապացուցել, որ առանց իրենց 2013թ. նախագահական ընտրությունների ժամանակ նա թե տնտեսական և ֆինանսական, և թե քաղաքական աջակցության խնդիրներ կունենա։
Ինչ վերաբերում է այն դիտարկանը, թե շինարարության դադարեցումը հատուկ է արվում, որպեսզի խոչընդոտվի տնտեսական աճի արձանագրումը, ապա մամլո խոսնակը անգամ ավելորդ համարեց նման անհեթեթություն մեկնաբանելը.
«Անգամ տնտեսական ճգնաժամի ժամանակ կոնցեռնի ենթակայությամբ գործող ձեռնարկություններում չեն կրճատվել աշխատատեղեր: Կարծում եմ այս փաստերի համադրումը տեսանելի է դարձնում իրական պատկերը այնքան, որ զերծ մնանք ավելորդ մեկնաբանություններից»,- ընդգծեց նա:

Пресс-секретарь Гагика Царукяна опровергает информацию о сокращении его бизнеса
«Информация о том, что с целью препятствовать фиксированию экономического роста Гагик Царукян сокращает свой бизнес, абсолютно не соответствует действительности», – об этом в интервью Panorama.am заявила пресс-секретарь лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна Иветта Тоноян, подчеркнув, что сегодня утром уточнила у находящегося за рубежом генерального директора концерна «Мульти Групп» Седрака Арустамяна и выяснила, что речи о приостановлении строительства, которое ведется в административном районе Кентрон, не может быть.
«Это строительство уже завершено, и сейчас на конкурсной основе определяются те компании, которые должны заняться внутренней отделкой комплекса»,- добавила она.
Напомним, сегодня в прессе муссировалась информация о том, что лидер ППА приостановил начатые на огромных территориях в административном районе Кентрон Еревана работы по застройке. «В деловых и политических кругах считают, что в преддверии предстоящих выборов ряд крупных предпринимателей уже начали сокращать свою экономическую деятельность. Бытует мнение о том, что Гагик Царукян просто начал сокращать свой бизнес, чтобы помешать экономическому росту в конце года», - писала газета «Жоховурд».
Что касается того, что приостановление строительства делается специально для того, чтобы препятствовать фиксированию экономического роста, то пресс-секретарь посчитала лишним комментировать такую нелепость.
«Даже в действующих во время экономического кризиса при концерне предприятиях рабочие места не были сокращены. На мой взгляд, сопоставление фактов делает видимым реальную картину настолько, чтобы воздерживаться от лишних комментариев», – резюмировала Иветта Тоноян.