Օրվա մամուլ 09:26 13/09/2012
«Ժողովուրդ»-ի աղբյուրներն ասում են, որ հավանաբար այսօր «Ժառանգություն» կուսակցությունը նիստ է անելու` որոշելու համար, թե Րաֆֆի Հովհաննիսյանի փոխարեն ով է գնալու ԱԺ:
Թերթի տեղեկություններով` «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունը մեծ «ախորժակ» ունի իր թեկնածուին խորհրդարան ուղարկելու համար, սակայն ԺԿ-ն կտրականապես դեմ է և նպատակ ունի Ր. Հովհաննիսյանի փոխարեն ԱԺ ուղարկել Ստեփան Սաֆարյանին: Սակայն մինչև Սաֆարյանին հասնելը, «Ժառանգության» համամասնական ցուցակից երկու հոգի պետք է ինքնաբացարկ հայտնեն: Ցուցակի հաջորդ տեղում Թևան Պողոսյանն է, որը խուսափում է հեռախոսազանգերին պատասխանել:
Իսկ նրանից հետո ԱԴԿ անդամ Մասիս Այվազյանն է: Վերջինս թերթի հետ զրույցում ասել է. «Ես չեմ լսել, որ Թևան Պողոսյանն ինքնաբացարկ է հայտնել: Եթե հարցը հասնի ինձ, նոր այդ ժամանակ ես Ձեր հարցին կպատասխանեմ»:

Пресса дня 11:24 13/09/2012
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что возможно сегодня партия «Наследие» проведет заседание, чтобы решить, кто заменит Раффи Ованнисяна в парламенте Армении.
По сведениям издания, «большой аппетит» отправить своих кандидатов в парламент есть у партии «Свободные демократы», однако «Наследие» категорически против этого и стремится направить вместо Раффи Ованнисяна в Национальное Собрание Степана Сафаряна. Однако для того, чтобы дойти до Сафаряна двое из пропорционального списка партии «Наследия» должны объявить о самоотводе. Следующее место в пропорциональном списке занимает Теван Погосян, который избегает отвечать на телефонные звонки.
После него – член партии «Свободные демократы» Масис Айвазян. Последний в беседе с корреспондентом газеты заявил: «Я не слышал о том, что Теван Погосян объявил о самоотводе. Когда дело дойдет до меня, я отвечу на Ваш вопрос».