ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` տարվա լավագույն գործատու
«Համազգային վստահություն» խորհուրդն ամփոփել է «Տարվա լավագույն հանրային ծառայող և տարվա լավագույն ապրանքանիշ» ազգային մրցանակաբաշխության արդյունքները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը`«ՄՏՍ» ԲԲԸ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հասարակության վստահության արդյունքում, ընկերությունը «լավագույն գործատու» է ճանաչվել «Տարվա լավագույն հանրային ծառայող և տարվա լավագույն ապրանքանիշ» 2012 թվականի ազգային մրցանակաբաշխության ժամանակ:
«Համազգային վստահություն» խորհուրդը հերթական անգամ արժանին է մատուցում տնտեսության և հանրային ծառայության ոլորտներում լավագույնի կոչմանն արժանացած այն կազմակերպություններին և հանրային ծառայողներին, ովքեր Հայաստանում աչքի են ընկել իրենց ձեռքբերումներով, նվիրումով ու մարդասիրությամբ, խթանել են մրցակցային դաշտի ձևավորմանն ու բարձրացրել հանրային ծառայողի վարկանիշը: Փորձագետների և հասարակության շրջանում կազմակերպված հարցումերի արդյունքում, խորհուրդը «լավագույն գործատու» անվանակարգում 2012թ.-ին հաղթող է ճանաչել Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորին:
Արժանավորների ցուցակը համալրած ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը գնահատվել է հատկապե՛ս հասարակության խոցելի խմբերի համար Հայաստանում աշխատաշուկա ստեղծելու մշակույթի առաջամարտիկը լինելու համար: Բաժանորդի գոհունակությունը աշխատանքի գնահատման չափանիշ դարձրած ընկերությունն առաջինն է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում, որն իր աշխատակազմը համալրելիս մերժել է խտրական մոտեցումը աշխատավայրում: Ավելի քան 1200 աշխատակիցներից 36-ը հատուկ կարիքներով մարդիկ են:
Շուկայում մրցունակ աշխատավարձ, փոխհատուցման համակարգ, առողջության ապահովագրություն առաջարկող գործատուն աջակցում է նաև աշխատակիցների մասնագիտական որակների կատարելագործմանը` հոգալով կրթության վճարի փոխհատուցման հարցերը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բիզնեսն, ի սկզբանե, կառավարվում է երկրի տնտեսության զարգացմանը նպաստելու տրամաբանությամբ` համբերատար առաքինությամբ դառնալով մասնավորի գործունեության օրինակ Հայաստանում: Մեզ հաջողվում է լինել առաջամարտիկ` նվիրված աշխատակազմի շնորհիվ: Մենք վստահ ենք, որ իրական ուժը գործի հանդեպ նվիրումն ու հավատարմությունն է: Իսկ այդ նվիրումը գնահատելու իրավունքը հասարակությանն է: Շնորհակալ ենք վստահության համար»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ի դեպ, նախորդ տարի ազգային այս մրցանակաբաշխության ժամանակ, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հաղթող է ճանաչվել «Կորպորատիվ պատասխանատվության ազգային փարոս» անվանակարգում:

Economy 13:47 20/09/2012
VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, announces the Company has been recognized as the Best Employer during the Best Public Servant and the Best Trademark of the Year National Award in 2012.
The “National Confidence” council honors those organizations and public servants who have been the best in the spheres of economics and public service, and have had noticeable achievements, manifested devotion and philanthropy, have promoted the formation of competitiveness and have facilitated the increase of the public respect towards the public servants in Armenia. Based on the expert and public survey results, the council has recognized Armenia’s leading telecommunications operator as the best employer.
VivaCell-MTS, included in the list of the most merited organizations, has particularly been awarded for pioneering in the creation of jobs for the most vulnerable groups of society. The Company, which has taken the customer satisfaction as a measure of its performance, is the first in denying any kind of discrimination at workplace as part of its corporate social responsibility policies. 36 of the Company’s 1200 employees are people with special needs.
Offering competitive salaries, compensation system, and health insurance, the Company also supports its employees in their efforts to gain better professional qualities by caring for their tuition fees.
“From the very beginning, VivaCell-MTS, as a business, has been guided by the desire to support the economic development of the country and has gradually become a model of private entrepreneurship in Armenia. We manage to stay in the vanguard because of the devotion of our team. We are confident that the true power is in one’s devotion to his work and loyalty. And it’s the people who have the right to value it. Thank you for your appreciation!” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Last year VivaCell-MTS was awarded for national leadership in corporate responsibility, company’s press service reported.