Իրավունք 13:43 27/09/2012
Այսօր Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում պոռնոսկանդալի կենտրոնում հայտնված դերասանուհի Անժելա Սարգսյանի «տղամարդու»` Կարեն Արայանի գործով դռնփակ դատական նիստը չի կայացել: Այդ մասին Panorama.am-ի տեղեկությունը հաստատեց նաև Արայանի փաստաբան Կիմա Սարյանը` տեղեկացնելով, որ հաջորդ նիստը կկայանա հոկտեմբերի 1-ին:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը անդրադարձել էր այս գործին և տեղեկացրել, որ Կարեն Արայանի դատավարությունը, որը երկար ժամանակ փակուղում էր հայտնվել, շուտով կավարտվի: Դատավարության ընթացքում արդեն իսկ հարցաքննվել են բոլոր վկաները և գործընթացը մտել է դատական ապացույցների հետազոտման փուլ: Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Կարեն Արայանի փաստաբան Կիմա Սարյանն ասել էր, որ այժմ գոհ է դատական պրոցեսից:
Կարեն Արայանը մեղադրվում էր պոռնկագրական բնույթի լուսանկարը տարածելու և նրա ընտանեկան գաղտնիքը բացահայտելու համար և նրա նկատմամբ մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 263-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 144-րդ հոդվածի հատկանիշներով:

Law 18:45 27/09/2012
The closed-door court hearing in the case of Karen Arayan, the “man” of Armenian actress Anzhela Sargsyan, caught in a porn scandal, in the Court of General Jurisdiction of Yerevan’s Kentron and Nork-Marash administrative districts was postponed today. Karen Arayan’s lawyer, Kima Saryan, has confirmed this information to Panorama.am, adding that the next court hearing is due on October 1.
Earlier, Panorama.am reported that the deadlock had been broken in Karen Arayan’s trial. All witnesses had been interrogated and the legal evidence was being studied. Arayan’s lawyer was satisfied with the legal process.
Karen Arayan, Armenian actress Anzhela Sargsyan’s ex-boyfriend, faces charges of posting the actress’ scandalous photos on the Internet and uncovering her family secret. He is pleading not guilty to the charges.