Տեր-Պետրոսյանը դեռևս որևէ որոշում չի կայացրել նախագահական ընտրություններում առաջադրվելու վերաբերյալ
Երեկ տեղի է ունեցել Հայ ազգային կոնգրեսի քաղխորհրդի նիստ: Չնայած խորհրդի որոշ անդամների սպասումներին, որ նիստի ժամանակ կարող է քննարկվել առաջիկա հանրահավաքի անցկացման հարցը, և կարող են որոշվել կոնկրետ ժամկետներ, նիստի օրակարգում նման հարց դարձյալ չի ընդգրկվել: Այս մասին գրել է «168 Ժամ»-ը:
Խորհրդի անդամներին հերթական անգամ տեղեկացրել են, որ ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը դեռևս որևէ որոշում չի կայացրել նախագահական ընտրություններում առաջադրվելու հարցի վերաբերյալ, և քանի դեռ նման որոշում չկա, հանրահավաքի հարցը մնում է անորոշ:
Թերթի տեղեկություններով, նախօրեին էլ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն այցելել է ՀԱԿ կենտրոնական գրասենյակ, սակայն նա ևս իր առաջիկա պլանների մասին չի խոսել:

Daily press 12:00 27/09/2012
Armenian National Congress (HAK) held a political board meeting on Wednesday. Despite the expectations of some board members, the issue of holding the next rally was not on the agenda, 168 Zham writes.
Once again, it was announced that HAK leader Levon Ter-Petrosyan has no decision yet on whether to run for president, therefore the issue of the next rally remains undecided.
According to the daily, Ter-Petrosyan visited HAK central office the day before, however, he did not either reveal his future plans.