Տնտեսություն 12:58 01/10/2012
Արցախի նախագահ. ՀՀ բանկերը շոշափելի դերակատարություն ունեն Արցախի տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտներում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, առանձնազրույցից հետո հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ Հայաստանի բանկային համակարգի պատվիրակության մասնակցությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են բանկային ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանն առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետության բանկերը շոշափելի դերակատարություն ունեն Արցախի տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտներում, ինչը դրական է ազդում հանրապետության առաջընթացի վրա:
Հանդիպմանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Economy 13:55 01/10/2012
On September 30, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received chairman of the Central Bank of Armenia (CBA) Arthur Javadyan.
A tete-a-tete meeting was followed by talks in an enlarged format with the participation of the Armenian banking delegation.
Various issues concerning the cooperation of the two Armenian states in the field of banking were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted that banks of the Republic of Armenia have tangible role in almost all sectors of Artsakh economy, which positively affects the progress of the republic.
Artsakh Prime Minister Ara Haroutunyan, Minister of Finance and Economy Spartak Tevosyan and other officials were present at the meeting, presidential press service reported.