«Դեպի Հայք»-ի անդամները եղել են Արցախում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է «Դեպի Հայք» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Սփյուռքից և Հայաստանի Հանրապետությունից Արցախ ժամանած մի խումբ երիտասարդների:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել «Դեպի Հայք» հիմնադրամի գործունեությունը Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի միջև հարաբերությունների ամրապնդման գործում՝ այս աշխատանքը համարելով կարևոր ներհայկական կապերի խորացման տեսանկյունից:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում Նախագահը պատասխանել է նաև երիտասարդների կողմից բարձրացված տարբեր հարցերի, անդրադարձել Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականության հիմնախնդիրներին:

Birthright Armenia Foundation visits Artsakh
On October 1, Artsakh President Bako Sahakyan received a group of young people who arrived in Artsakh from Diaspora and the Republic of Armenia as part of the Birthright Armenia Foundation’s initiative.
President rated high the activities of the foundation in cementing ties between Armenia, Artsakh and Diaspora, considering this work significant from the standpoint of deepening inter-Armenian relations.
During the meeting, the President also answered various questions posed by the young people, touched upon Artsakh’s domestic and foreign policy, presidential press service reported.