Շառլ Ազնավուրը «Ոսկե ծիրան» 10-րդ հոբելյանական կինոփառատոնի պատվավոր խորհրդի անդամ է
«Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոթառատոնի տնօրեն Հարություն Խաչատրյանը սեպտեմբերի 30-ին Ժնևում հանդիպում ունեցավ աշխարհահռչակ ֆրանսահայ շանսոնիե, երգահան, կինոդերասան, Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրի հետ:
«Ոսկե ծիրան» փառատոնի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մի շարք հարցեր, կապված հոբելյանական փառատոնի կազմակերպման հետ: Ազնավուրն իր համաձայնությունն է տվել ընդգրկվելու փառատոնի հոբելյանական Պատվավոր խորհրդում:
Նույն օրը, Ժնևի ՄԱԿ-ի գրասենյակի շենքում Հարություն Խաչատրյանին և Շվեյցարիայում ՀՀ Փոխդեսպան Սաթենիկ Աբգարյանին հանձնվել է «Գործարար նախաձեռնությունների ուղղություններ» կազմակերպության (B.I.D. Business Initiative Directions) կողմից «Ոսկե ծիրան»կինոփառատոնին շնորհված «Միջազգային աստղ որակի համար» մրցանակը:
Հեղինակավոր մրցանակը սահմանված է համապատասխան Որակի միջազգային կոնվենցիայի (Ժնև) և շնորհվում է արդյունաբերական, ֆինանսական, մշակութային այն կազմակերպություններին, որոնք տվյալ տարում միջազգային ճանաչում են բերել իրենց երկրին:

Шарль Азнавур стал членом Почетного совета Ереванского кинофестиваля «Золотой абрикос»
Директор Ереванского международного кинофестиваля «Золотой абрикос» Арутюн Хачатрян встретился 30 сентября в Женеве с всемирно известным французским шансонье, послом Армении в Швейцарии Шарлем Азнавуром. Об этом сообщает пресс-служба международного кинофестиваля «Золотой абрикос».
В ходе встречи обсуждался ряд вопросов, касающихся подготовки юбилейного международного кинофестиваля. Шарль Азнавур дал свое согласие на членство в Почетном совете X юбилейного международного кинофестиваля фестиваля «Золотой абрикос».
В тот же день в офисе ООН в Женеве Международная организация Business Initiative Directions (B.I.D.) присудила армянскому кинофестивалю «Золотой абрикос» приз «Международная звезда за качество» (International Star Award for Quality). Приз получили президент фестиваля Арутюн Хачатрян и вице-посол Армении в Швейцарии Сатеник Абгарян.
Международная Конвенция по качеству в Женеве 2012 является частью ежегодных программ BID, Business Initiative Directions. Она нацелена на признание заслуг компаний, организаций и бизнесменов всего делового мира в области экономики, искусства, корпоративного имиджа и т.д.
Напомним, МКФ «Golden Apricot» проводится Ереване с 2004 года и считается одним из самых престижных в регионе. В 2010 году Ереванский кинофестиваль удостоился главной премии Международного союза кино, телевидения и спорта Ficts Plate D'honneur.